הגדלה והרמת חזה

נשים רבות מתעניינות בניתוח הפלסטי המשלב הגדלה והרמת חזה עקב סיבות רבות ביניהן, תהליך צניחה והתרוקנות של השדיים אשר מתרחש עם השנים אצל כל אישה כמעט.

נשים עוברות הריונות ובעקבות כך לידות שמובילות להנקות, הריון מביא עימו שינויי משקל גדולים וכוח הכבידה והנתונים הגנטיים הם גורמים שמשפיעים כולם על מראה השדיים של האישה מה שמביא כמעט כל אישה אחרי הריון לשקול לעבור ניתוח הרמה והגדלת חזה. דיאטות "יו-יו" המובילות לשינויי משקל, אפילו קטנים של 5-6 ק"ג, יכולים לגרום לאובדן נפח בשדיים אצל נשים צעירות ואינן מומלצות. נפח שאבד מן השדיים לרוב לא חוזר אליהם גם לאחר עליה חוזרת במשקל.

קצב הצניחה של החזה יכול להיות איטי או מהיר והוא תלוי בתכונות הגנטיות והמבניות של רקמות התמיכה בשדיים ומשתנים מאד מאישה לאישה. התרוקנות וצניחה של השדיים מהווים סיבה מובנת לתסכול וחוסר שביעות רצון, המעודדת נשים רבות לקבוע פגישת ייעוץ ואבחון עם המנתח הפלסטי לגבי ניתוח הגדלה והרמת חזה.

תופעת צניחתו של החזה יכולה להתרחש כבר בגילאים מוקדמים מאד ואף בגילאי העשרים, בקרב נשים שילדו את ילדיהן בגיל מוקדם. במקרים רבים קיימת נטייה גנטית תורשתית, אך בכל מקרה זו בד"כ רק שאלה של זמן עד שחזה גדול וכבד יצנח בדרגה שתעורר רצון לשינוי.

הרמה והגדלת חזה הוא ניתוח שבו מצד אחד מוסיפים נפח ומילוי לשד (לרוב על ידי שתל סיליקון) ומצד שני מבצעים הרמה והידוק של המעטפת העורית על גבי השתל, המעצבים את החזה החדש במראה זקוף ומעוצב של השד.

חשוב מאד לתכנן ולבצע את הניתוח בדיוק ובקפדנות, על מנת להשיג תוצאה אסתטית נאה ומעוצבת, לא להגזים ולמלא את השדיים יתר על המידה כמובן וליצור קו תפרים עדין ומדויק תוך הקפדה על סימנים עדינים ואסתטיים ככל שניתן.

למי מתאים ניתוח הרמה והגדלת חזה?

נשים המתאימות לניתוח הרמה והגדלת חזה הנן בעלות דרגה משמעותית של צניחה ועור עודף בשדיים ואשר אצלן נפח השדיים אינו מספק. אם את מרגישה שהשדיים שלך קטנים וריקים מדי כשאת אוספת אותם בחזייה. אם הנפח המתקבל גדול מספיק או גדול מדי, יש לבצע הרמה בלבד או ניתוח הרמה משולב עם הקטנת חזה.

יש לזכור כי בכל תהליך של הרמת חזה יש מרכיב מסוים של הקטנה בשל רקמת העור העודף שיש להסיר ובשל רקמת שד מינימלית שיש להסיר כתנאי הכרחי לביצוע הניתוח. אולם כאשר השדיים אסופים בחזייה והנפח המתקבל אינו מספק או כאשר בתוך החזייה עור השדיים רפוי ומקומט משמע שחסר נפח ויש לבצע הגדלה והרמת חזה בניתוח משולב.

בפגישות הייעוץ יבוצעו מדידות מדויקות של בית החזה והשדיים ובעזרתן יוצע לך מגוון של שתלים שמתוכם תוכלי לבחור את זה שמתאים לך. קיים מגוון רחב של שתלים בעלי בסיס וגובה שונים. לרוב ייעשה שימוש בשתלי סיליקון עגולים, אך לעתים ובייחוד בנשים רזות עם מעטפת עורית דקה יהיה יתרון מסוים לשתלים אנטומיים.

מהלך הניתוח:

הניתוח הגדלה והרמת חזה מבוצע בהרדמה כללית, אורך כשעתיים עד שלוש ולעתים יכלול אשפוז לילה. טרם הניתוח, ישורטטו על גבי בית החזה והשדיים קווי מתאר החשובים בתכנון וביצוע הניתוח. במהלך הניתוח תחילה יוצר המנתח כיס אליו מוחדר השתל ונסגר באופן זמני.

כאשר השתל במקומו הנך מועברת למצב ישיבה ובו בוחן המנתח את מידת עודפי העור הקיימים בקוטב התחתון וממקם את הפטמה והעטרה מחדש בגובהן הרצוי ובאופן סימטרי.

לאחר שסומנו כל הקווים משלים המנתח את הסרת עודפי העור ואת העתקת הפטמה והעטרה למקומן החדש. החתכים נתפרים בתפרים נספגים והשדיים נחבשים בחבישה סופגת רכה ובחזייה תומכת. במקרים רבים יהיה צורך להשאיר צינוריות סיליקון לניקוז עודפי הדם אשר יוסרו במרפאה כעבור מספר ימים.

* לתמונות לפני / אחרי – לחצו כאן 

התאוששות והחלמה:

ההחלמה מהניתוח אורכת כשבוע עד שבועיים בהתאם לסוג הניתוח ומשתנה מאד מאישה לאישה. לאחר תקופת החלמה ראשונית זו ניתן לשוב לעבודה משרדית. עבודה פיזית הכוללת הנעה של הידיים והרמת משאות דורשת לעתים תקופת החלמה ממושכת יותר.

התוצאה המתקבלת נראית לעין באופן מיידי לאחר ניתוח הרמה והגדלת חזה אם כי תחילה צורת השד תיראה לעתים עגולה מתוחה ומורמת מדי. בשבועיים הראשונים תחושי בדרגה מסוימת של נפיחות ובמתיחות שיכולה להיות די ניכרת. עם הזמן יעבור העור הרפיה ולאחר ספיגה של חלק מהתפרים הפנימיים השדיים ישקעו מעט ויקבלו אט-אט את צורתם הטבעית. התהליך יכול לארוך מספר שבועות ולרוב מסתיים תוך 3 – 4 חודשים. התוצאה הסופית תתקבל כעבור כשנה.

התפרים הנם לרוב פנימיים ונמסים מעצמם ועל כן אין צורך להסירם. זמן הבשלת הצלקות הנו כשנה עד שנתיים במהלכן הן הופכות רכות ועדינות וצבען דוהה. בנשים בהירות לעתים הסימנים כה עדינים עד שקשה להבחין בהם לאחר מספר שנים. בנשים כהות תיוותר לעתים פיגמנטציה בדרגה זו או אחרת אך גם היא נוטה לדהות במרוצת השנים.

התוצאה נשמרת שנים רבות מאד אך השדיים ממשיכים להשתנות עם הגיל, בעקבות שינויי משקל ובעקבות הריונות לידות והנקות ועל כן לעתים כעבור שנים רבות חלק מהנשים מבקשות לבצע ניתוחים פלסטיים נוספים על מנת לשוב ולהשיג את מראה השד היפה שאבד עם השנים.

עלייך לקחת לתשומת ליבך, כי עישון סיגריות יכול להזיק משמעותית אם את מעוניינת לעבור ניתוח הרמה והגדלת חזה. מי שמעשנת שאופן פעיל מעלה את הסיכון שלה לסיבוכים מהניתוח פי 5 מנשים שלא מעשנות. על מנת למנוע סיבוכים מיותרים יש להימנע מעישון 30 יום לפני הניתוח ו 30 יום אחרי הניתוח.

  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג