מתיחת בטן – למה לצפות מניתוח מתיחת בטן?

נכתב על ידי noamhai ב . פורסם ב- מתיחת בטן

הבטן תופסת חלק נכבד מאד בגוף ובעונת הקיץ כל אחד, גבר או אישה, רוצה שהבטן שלו תיראה הכי טוב שאפשר על מנת שהוא יוכל ללבוש בגדים חושפניים או ללכת לים ולחוש בנוח עם גופו החשוף. יחד עם זאת ישנם לא מעט אנשים המתביישים במראה הבטן שלהם ולכן יעדיפו להסתיר אותה.

מתיחת בטן היא פעולה הקשורה לעולם הרפואה האסתטית שיש בה כדי לשפר את המראה ולהציג לראווה בטן שטוחה, מוצקה ומתוחה. ישנן סיבות רבות אשר בגינן המראה של הבטן עלול להיות פחות יפה או לא אסתטי – הריונות ולידות, עליה ו/או ירידה תכופות במשקל, שינוי קיצוני באורך החיים וגם שינויים הורמונליים העוברים על הגוף מבלי שאפילו נרגיש.

מלבד ההריונות והלידות – שאר הסיבות משותפות לגברים ולנשים אשר ימצאו מפלט ופתרון דרך ניתוח מתיחת בטן. הניתוח גם מהווה את הפתרון המושלם עבור מי שסובל ממשקל עודף, דילול העור באזור הבטן והצטברות לא אסתטית של שומן.

מתיחת בטן – תמונות

                                                תמונות לפני אחרי מתיחת בטן

מידע חשוב אודות ניתוח מתיחת בטן

חשוב מאד לדעת שהניתוח הפלסטי למתיחת העור שבבטן אינו מתאים במצב של רצון להעלמת סימני מתיחה או פיגמנטציה של העור. בטרם יוחלט האם אכן יבוצע הניתוח יבוצע שאלון מקיף ומעמיק בין המטופל או המטופלת לבין המנתח הפלסטי שאמור לבצע את הניתוח. הניתוח מאפשר להיפטר מעודפי עור ושומן שהצטברו וגורמים למראה לא אסתטי, למתוח את שכבות העור החיצוניות הרפויות וניתן בו לעצב מחדש את הבטן ואת מיקום הטבור.

בזמן הניתוח מתקבעים בחזרה שרירי הבטן וכך מתקבלת בטן חטובה, מוצקה ללא עודפים מיותרים. חשוב מאד להבין את הדברים הנדרשים לשם החלמה מלאה ומהירה ככל האפשר מהניתוח. ניתוח מתיחת בטן מתבצע תחת הרדמה מלאה של המנותח או המנותחת ואורך כ- 3-4 שעות. לאחר מכן יש לאפשר לגוף להתאושש.

מומלץ בימים שלאחר הניתוח ללבוש בגדים גדולים ורופפים על מנת שלא ילחצו על הבטן, על אזור הניתוח או על התפר. בזמן הניתוח יחליט המנתח על מיקום התפר וישתדל שיהיה במקום מוסתר ככל האפשר כדי שלא יופיע גם במידה והמטופל יבחר בגדים קצרים או חשופים.

תקופת ההחלמה

אין ספק שמדובר בניתוח שצריך לקחת בחשבון שתהיה בו תקופת החלמה שעלולה להיות לא פשוטה. ניתוח מתיחת בטן מתבצע במרכז הגוף ומשפיע בעצם על כל פעולה שעל אותו אדם לבצע – ישיבה, שכיבה, עמידה, עבודה מול מחשב, אכילה או אפילו הרמת תינוק. גם פעולות שגרתיות תהיינה מאתגרות וחלקן אף בלתי אפשריות בימים שלאחר הניתוח וחשוב מאד להיערך לקראת מצב זה עם עזרה ממקורבים או חברים.

אט אט הכאבים יפחתו, התחושה תהיה טובה יותר והמנותח יתרגל למצב החדש של הגוף שלו. ניתוח מתיחת בטן מאפשר חזרה מלאה לשגרה לאחר כשבועיים שלושה וכמובן שתקופה זו תלויה במנותח ולא ניתן בהכרח להשוות בין מנותח זה לאחר. לכל אדם מבנה הגוף שלו ואין לדעת איך הגוף יגיב לניתוח ולשינויים החלים בו בעקבותיו.

חשוב מאד להיות קשובים לגוף, לשים לב לכל סימן או אות שעלולים להוות תופעת לוואי וכמובן להיות בקשר עם הרופא המטפל על מנת לשאול שאלה או להציג בעיה. אין להאיץ בתהליך ההחלמה ולהמתין בסבלנות עד שזו תגיע באופן מלא ומושלם, או אז אפשר לחזור לשגרה מלאה וליהנות מתוצאות הניתוח.

צרו קשר
לחצו לחיוג