המדריך לניתוח הרמת חזה

נכתב על ידי noamhai ב . פורסם ב- הרמת חזה

קהל היעד לניתוח הרמת חזה

עם השנים וכוח הגרביטציה, ככל שהחזה יותר גדול וכבד כך הוא נוטה יותר לצנוח, ליפול ולהתרוקן. תהליכים שמאיצים את הצניחה וההתרוקנות הם כמובן הריונות, לידות והנקות ובשנים האחרונות רווחים מאד ניתוחים לקיצור קיבה וגם דיאטות כסח בהן בבת אחת החזה מתרוקן וצונח מאד. בדיוק כאן – ניתוח הרמת חזה נכנס לתמונה.

בגיל הצעיר המרכיב הגנטי הוא הגורם העיקרי הקשור במבנה השדיים וצורתם ואכן ישנן בחורות צעירות יחסית  בגילאי 20 המוקדמות שגם ללא הריונות ולידות וללא הרזיה השדיים אצלן ריקים ונפולים, לרוב מדובר בשדיים צינוריים בהם החזה לא התפתח בצורתו התקינה, העטרות התרחבו מאד, לרוב ישנה אסימטריה בולטת והשדיים רחוקים מאד אחד מהשני. מצבים אלו הם בין הניתוחים המאתגרים ביותר שיש.

כיצד מתבצע ניתוח ההרמה

הרמת חזה היא התחום המאתגר ביותר מבין ניתוחי השדיים האסתטיים והוא דורש ידע רב, מיומנות גבוהה, יכולת תכנון הנדסי תלת מימדי, דיוק והבנה של האנטומיה ואספקת הדם לרקמות. בניתוח הרמת חזה עם שתלים אין מקום לטעויות.

הניתוח למעשה דורש ביצוע שתי פעולות שמנוגדות זו לזו בבסיסן, האחת להסיר את עודפי העור ולצמצם בצורה אסתטית ואנטומית את המעטפת העורית של השד, ובו זמנית להוסיף לו נפח על ידי שתל בגודל, בצורה ובמיקום הנכונים. במידה ומסירים יתר על המידה את המעטפת או מוסיפים יתר על המידה נפח עלול להיווצר מתח מוגזם על התפרים מה שיכשיל את הניתוח. מאידך אם לא מספיק מותחים את העור או לא מספיק מוסיפים נפח החזה יישאר רפוי או צנוח ולא תתקבל תוצאה אסתטית מיטבית.

ניתוח הרמת חזה ללא שתלי סיליקון                                 תמונות לפני אחרי ניתוח הרמה והגדלת חזה   

ישנם 3 סוגי ניתוחים עיקריים: 

  • הגדלה והרמת חזה – הגדלה והרמת חזה נועד לנשים עם שדיים קטנים ו/או ריקים בהם הפטמות שמוטות וממוקמות במנח נמוך מהמנח האנטומי האידיאלי ובמהלך הניתוח קודם כל מבצעים הגדלת חזה על ידי שתל בגודל ובצורה המתאימים ולאחר מכן מבצעים הרמה של הפטמות למיקום האידיאלי שלהן ואיסוף העור העודף בקו תפר בצורת סוכרייה על מקל. חשוב מאד ליצור סימטריה של השדיים ובמקרים רבים יש צורך לתקן אסימטריה קיימת ולהסיר יותר רקמה בצד הגדול יותר ולהוסיף שתל מעט גדול יותר בצד הקטן יותר.
  •  הרמה והגדלת חזה (הרמת חזה בתוספת מילוי עם שתלים) – הרמה והגדלת חזה הוא ניתוח שנועד לטפל במקרים בהם השדיים צנוחים ורפויים מאד, כאשר הרמת חזה בלבד תותיר את השדיים קטנים וריקים מדי ועל כן יש  צורך להוסיף שתל. כאשר הצניחה היא מעל 4 סנטימטרים יש לרוב צורך לאסוף את העור העודף בקו תפר בצורת עוגן כלומר סביב העטרה, בקו אנכי ממנה כלפי מטה ולאורך קו קפל השד.
  •  הרמה פנימית על ידי שתלים אנטומיים (הרמה ללא צלקות) – הרמה פנימית על ידי שתל אנטומי היא הרמה ללא צלקות. זהו ניתוח שמתאים לנשים מאד מסוימות בהן הצניחה של השד נגרמה בעיקר כתוצאה מההתרוקנות שלו. כאשר החזה היה בעבר במידה B או C מלא, וכאשר השד התרוקן ונותר המעטפת הדקה שסביבו.

היתרון הוא שניתן במצבים כאלו למלא את החזה, לשחזר את הנפח שאבד ולעצב אותו במראה חדש ומורם ללא קווי תפר חיצוניים. קו התפר שנותר הוא בקפל השד בדומה להגדלת חזה רגילה. הניתוח דורש ידע ומיומנות גבוהים מאד ומעט מאד מנתחים מבצעים אותו בארץ.

מתי הכי נכון לבצע ניתוח הרמת חזה?

חזה רפוי צנוח וריק מפריע מאד בהרגשת הנשיות בכל גיל. בגיל צעיר הוא יכול ממש לעכב התפתחות של מערכות יחסים זוגיות מעצם היותו מונע תחושת נשיות בריאה אצל אלו הסובלות מבעיה זו ולכן הוא מומלץ בגיל הצעיר במצבים בהם החזה הצנוח הרפוי, הריק בעל המראה המבוגר מונע ממך להרגיש נשית ונחשקת אפילו עוד בטרם ההריונות והלידות.

לעומת זאת, נשים שבעבר היה להן חזה גדול, יפה, שופע, נשי ומעוצב, אשר בעקבות הריונות ולידות חוו התרוקנות צניחה והתרופפות של החזה.

ניתוח הרמת חזה ללא צלקות

                                לפני אחרי ניתוח הרמת חזה

תיאום הציפיות מהניתוח

חשוב להבין שביום שבו בוצע הניתוח אחרי שמסתיימים תהליכי ההחלמה החזה מתחיל שוב ליפול. כמובן בהדרגה, לאט לאט, אבל התהליך נמשך לאורך כל החיים גם אחרי הניתוח. לכן חשוב להבין שעלייך לעשות כל מאמץ בכדי לשמר את התוצאה הנאה שהושגה בניתוח. כאשר מוסיפים שתל מה שנוטה ליפול עם הזמן זה רקמות השד.

הסיליקון בדרך ככל נשאר יציב בולט ועומד, בעיקר כשהשתל מונח מתחת לשריר. כאשר השתל מעל השריר הוא עלול להוות מעין משקולת פנימית ודווקא להאיץ תהליכי צניחה, רפיון והזדקנות.

מדובר בניתוח שהוא לא רק תלת מימדי אלא בעצם ארבע מימדי, אלמנט הזמן הוא מאד חשוב בהבנה של תהליכי הריפוי שמתרחשים בגופנו וכפועל יוצא הוא גורם מאד חשוב בהתאמת הציפיות לקראת ניתוח הרמת חזה. בהתחלה החזה מאד בולט ועומד, לעתים אפילו באופן לא כל כך טבעי, בהמשך הרקמות עוברות הרפיה ואז החזה מקבל את צורתו היפה והטבעית יותר, חשוב שלא תתאכזבי שהתהליך הזה קורה כי הוא טבעי וצפוי ועלייך לצפות לו.

החלמה, שביעות רצון והחיים אחרי הניתוח

איך תוכלי לשמור על התוצאה היפה לאורך השנים?

הדבר החשוב ביותר הוא להיות כל הזמן עם חזייה, גם ביום וגם בלילה (חזית ההחלמה היא חזיית השינה המומלצת ביותר). ביום החזה נוטה ליפול כלפי מטה ובלילה הוא נופל לצדדים וחשוב לתמוך בו גם אז כדי לעכב את תהליכי ההזדקנות שלו.

דבר שני, חשוב מאד לשמור על משקל גוף יציב. דיאטות יו-יו גם אם את עולה ואחר כך יורדת חזרה לאותו משקל, פוגעות בחזה, מרוקנות אותו וגורמות לו להתרוקן ולצנוח, שלא לדבר כמובן על דיאטות כסאח בהן החזה ממש מתרוקן וצונח.

לגבי הריונות ולידות, מומלץ להעדיף ולבצע ניתוח הרמת חזה לאחר סיום הריונות ולידות. בנשים צעירות לפני הריונות ולידות מומלץ שלא להיכנס להיריון בטווח של שנה לפחות ואידיאלי שנתיים לאחר הניתוח. בתקופה זו הגוף והשתל מסתגלים זה לזה ונוצרת מערכת יחסים יותר קבועה ביניהם כך שהיריון עתידי לא יקלקל את תוצאת הניתוח.

השיטות הקיימות בניתוחי הרמת חזה

הרמת חזה והשתלת שומן בחזה מומלצת בעיקר במקרים של אסימטריה גדולה בשדיים מאחר ואם בשד אחד יש שתל ובשני לא או כאשר יש הבדלים גדולים בנפח השתלים ובמשקל שלהם עלולה להתפתח שוב עם השנים אסימטריה שמקורה בכך שהשדיים "מזדקנים באופן שונה".

 

צרו קשר
לחצו לחיוג