הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הקרוי גם "הגדלת שדיים", הינו הניתוח האסתטי השכיח ביותר בנשים והשני בשכיחותו מבין כלל הניתוחים האסתטיים. ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בתחום ודר' נועם חי הנו מהמובילים בישראל בניתוחי הגדלת חזה.

 החזה הנשי נחשב בעיני רבים כאיבר הסקסי ביותר בגוף האישה ויש לו מקום מרכזי בארצות המערב ובתרבות המודרנית. תרבות הפנאי בישראל, הכוללת לבוש חשוף בעיקר בעונות הקיץ, מדגישות את חשיבותו של חזה נשי שופע בולט ומעוצב.

נשים רבות מייחסות לחזה את מקור נשיותן. תחושת הביטחון שחזה יפה ואסתטי מקנה להן היא הכוח המניע נשים רבות ברחבי העולם לבצע את ניתוח הגדלת חזה במטרה להגשים את חלומן זה.

האנטומיה של החזה

לחצי כאן לתמונות נוספות של ניתוחי הגדלת חזה

קהל היעד לניתוח הגדלת חזה מתחלק למספר קבוצות:

 • הגדלת חזה עם שתל עגול/בולט – נשים צעירות עם חזה קטן ולא מספיק מפותח  המעוניינות בתוספת נפח ועיצוב.
 • הגדלת חזה עם שתל עגול פרופיל בינוני – נשים בעלות חזה מעוצב ויפה המעוניינות בתוספת נפח ובמראה טבעי.
 • הגדלת חזה עם שתל אנטומי / הרמה פנימית – נשים לאחר לידה והנקה עם חזה שצנח והתרוקן המעוניינות לחזור למראה שהיה להן בצעירותן.
 • הגדלה והרמת חזה – נשים לאחר ירידת משקל גדולה בהן חלה התרוקנות וצניחה של החזה המעוניינות לשקם את מראה השדיים.
 • תיקון שדיים צינוריים – בחורות הסובלות משדיים מוזרים/מעוותים, לרוב גם אסימטריים הנן בדרך כלל בעלות דפורמציה מסוג חזה צינורי מצב הידוע גם כשדיים צינוריים, טובולריים או טוברוזיים. מצבים מורכבים ובעייתיים אלו דורשים התייחסות שונה וניתוחים מורכבים יותר.

מטרת הניתוח:

מטרת הניתוח הגדלת חזה אינה רק להגדיל את החזה כי אם לעצב ולהפוך אותו לנאה, סקסי ואסתטי יותר. מאחר ומבנה החזה והשדיים שונה למדי מאישה לאישה, ישנה חשיבות רבה להתאמה אישית של סוג הניתוח, סוג השתלים וגודלם על פי מספר רב של נתונים אותם אני אוסף במהלך פגישת הייעוץ והאבחון על מנת להתאים את הניתוח במדויק למבנה גופך.

בחלק מהנשים, ניתן להשיג מטרה זו על ידי שימוש בשתלים בלבד. במקרים אחרים, יש לשלב ניתוחים נוספים על מנת לעצב את השד ולהקנות לו את צורתו האסתטית המיוחלת.

כל זאת, בהתאם למבנה הגוף ומצב הרקמות טרם הניתוח למשל: במידה שיש צניחה קלה של השדיים ניתן לעתים לתקן זאת על ידי הרמת חזה ללא צלקות שהיא למעשה הרמת חזה פנימית. במידה ודרגת הצניחה משמעותית יותר, ייתכן ויהיה צורך לבצע ניתוח הרמת חזה והגדלה. במקרים אחרים, יתכן ונצטרך להשתמש בשתלים בגדלים וסוגים שונים בכל צד בכדי לתקן אסימטריה של השדיים, או אף לבצע ניתוח הגדלת חזה שונה בכל צד. במידה והשדיים צונחים ייתכן ויתעורר הצורך בהרמת החזה. ארחיב את הדיון עמך בנושאים אלו במהלך פגישת הייעוץ.

פגישת ייעוץ / אבחון ראשונה:

פגישת הייעוץ הראשונה לפני שניגשים לניתוח הגדלת חזה מהווה בסיס אישי – מקצועי, חשוב ועיקרי להמשך דרכנו המשותפת. במהלכה אברר עמך פרטים באשר למצבך הבריאותי הנוכחי, עברך הבריאותי והתאמתך לניתוח. בשיחה בה נגדיר יחד את מטרותיך וציפיותיך מהניתוח ולאחר ביצוע בדיקה גופנית מדוקדקת אציע לך את מגוון האפשרויות הטיפוליות המתאימות לך.

לפעמים ישנה רק שיטה או אפשרות אחת, לפעמים יש מספר אפשרויות ולהן יתרונות וחסרונות מסוימים. בשיחה נעמוד על ההבדלים בין השיטות השונות ואציע לך את האפשרות שלדעתי תתאים לך ביותר. בשלב זה תוכלי לקבל מענה לכל שאלותייך.

המחשה (סימולציה) והתאמת השתלים:

לאחר שנבצע מספר מדידות של מימדי החזה והשדיים שלך אמליץ לך על סוג וגודל השתלים אשר לדעתי יתאימו לך ביותר. המחשה תיעשה בעזרת שתלי מדידה בגדלים ודגמים שונים אותם נניח בחזיית מדידה ומעליה גופיית ליקרה צמודה בצבע העור.

כך תוכלי לראות את עצמך מול המראה ולדמיין את תוצאת הניתוח. נוכל לנסות גדלים שונים ודגמים שונים של שתלים עד שנגיע לתוצאה הרצויה.

אמנם התוצאה הסופית לא בהכרח תהיה בדיוק כמו בסימולציה אך תהיה מאד קרובה ודומה לה, וזו הדרך הטובה ביותר בה אוכל להמחיש בפנייך לפני שאת ניגשת לניתוח הגדלת חזה את תוצאתו הצפויה.

לקראת הניתוח תתבקשי לבצע מספר בדיקות אשר תפקידן לוודא כי מצבך הבריאותי תקין ומאפשר את ביצוע הניתוח הפלסטי באופן בטוח.

 • ספירת דם
 • בדיקה ביוכימית בסיסית
 • בדיקת תפקודי קרישה
 • אלקטרוקרדיוגרפיה (אק"ג)
 • בדיקה על – קולית (אולטרסאונד שדיים) מגיל 30
 • ממוגרפיה של השדיים – מגיל 40
 • צילום חזה מגיל 60 או מגיל 50 במעשנות כבדות

שלב נוסף חשוב נוסף בהכנה לניתוח הגדלת חזה הוא פגישה מקדימה עם הרופא המרדים שיהיה אחראי על ההרדמה בניתוח שלך, המפגש עמו נועד לוודא כי תהליך ההרדמה יהיה בטוח ונעים ככל שניתן, זו גם ההזדמנות שלך לשאול את כל שאלותייך לגבי ההרדמה ולהפיג את כל חששותיך. פגישת טרום הרדמה מתקיימת במידה וישנם מצבים רפואיים המצדיקים זאת, מעל גיל 45 או אם את מעוניינת בכך.

* לתמונות נוספות של ניתוחי חזה לחצי כאן

פגישה מסכמת טרום ניתוחית:

נפגש שוב לפני הניתוח על מנת לוודא באופן מוחלט שכל הבדיקות שעברת הן תקינות ואת בריאה ומוכנה לעבור את הניתוח. בפגישה הזאת אני מבסיר שוב מהם הסיכונים האפשריים בניתוח הגדלת חזה, תעברי על דפי הסבר מפורטים לגבי הניתוח אותו את עומדת לעבור ואת נדרשת לחתום על טופס הסכמה לניתוח , לאחר שכל שאלותייך יקבלו מענה מלא. כחלק מהבדיקה והתיעוד הרפואי יצולם אזור הניתוח. התמונות שלך בתיק הרפואי שלך במרפאה ובמחשב, בחשיבות רבה על השמירה לפריטות שלך. תמונות אלו לא תפורסמנה ולא תיחשפנה בפני אחרים.

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה:

 • סוג ההרדמה: הרדמה כללית.
 • אורך הניתוח: כשעה.
 • הניתוח נערך: בשעות הבוקר והצהריים.
 • אשפוז לילה: אין צורך
 • עיקר ההחלמה: השבוע הראשון.
 • כאבים ואי נוחות: 3-4 ימים ראשונים.
 • חזרה לעבודה: בין שבוע לעשרה ימים.
 • חזרה לספורט: חודש חודשיים.

החלמה וחזרה לשגרה: תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה הנו תהליך הדרגתי רב שלבי. עלייך להקפיד על ההנחיות הניתנות לך על ידי ד"ר חי, על כל שלבי כללי ההתנהגות המומלצים לו.

הערב שלפני הניתוח:

יש לסבן את הגוף היטב ולחפוף ולאחר מכן לייבשו וללבוש בגדים נקיים ונוחים שאינם צמודים (למשל טריינינג). מומלץ לא ללבוש חזייה בלילה שלפני הניתוח. עלייך להסיר את כל התכשיטים מגופך לרבות שרשראות, צמידים, עגילים, פירסינג, עגילי טבור ועגילי ציפורניים.

כמו כן מומלץ להסיר לק צבעוני מציפורני הידיים, אין צורך להסיר לק שקוף. ייתכן ותחושי מעט מתח וחרדה, זהו תהליך נורמלי האופייני לנשים העומדות לפני ניתוח הגדלת חזה. במידת הצורך ניתן ליטול תכשירים להפגת מתח וחרדה עליהם נשמח להמליץ בפנייך במרפאה.

הקפידי לישון שנת לילה מלאה והימנעי מפעילות בשעות הערב המאוחרות. חובה להקפיד על צום מלא הן למזון ולמשקאות למשך הזמן כפי שיוסבר לך על ידי הרופא. לרוב יש צורך בצום של כ – 8 שעות לפני ניתוח בהרדמה כללית. ניתן לשתות נוזלים מימיים צלולים עד 4 שעות לפני הניתוח. במידה ועלייך ליטול תרופות קבועות בבוקר הניתוח אנא ידעי אותנו מראש.

בחדר ניתוח תתבקשי ללבוש חלוק נקי ובגדי חדר ניתוח מיוחדים.

אישה מכסה החזה שלה עם יד שמאלכחצי שעה לפני הניתוח הפלסטי תפגשי את ד"ר חי בחדר ניתוח ואז ייערכו עלייך כל הסימונים הנדרשים לניתוח. לאחר מכן תיבדקי על ידי הרופא המרדים ויורכב לך עירוי על ידך השמאלית. לבסוף תיפרדי בנשיקה מקרובייך ומלווייך כשתפסעי לחדר הניתוח בליווי ד"ר חי והרופא המרדים.

חדר הניתוח מואר מאד ומעט קר ולכן כדי שלא יהיה לך קר תכוסי בשמיכה וגופך יחומם בעזרת מפזר חום לרגלייך בכדי שתרגישי הכי נוח שניתן.

התאוששות:

לאחר הניתוח תשהי כשעה בהתאוששות בזמן שאת מחלימה מהניתוח וההרדמה ולאחר מכן תועברי לחדר אשפוז אישי לשהייה של כ 4 – 6 שעות שלאחריהן תשוחררי לביתך.

בשחרור תקבלי הסבר בע"פ ובכתב כיצד עליך לנהוג לאחר הניתוח וימסרו לך העתקים ממכתב השחרור, דוח הניתוח, דף הנחיות מפורט ומרשמים הנדרשים להחלמתך. את התרופות תידרשי להכין מראש בביתך לשימוש לאחר הניתוח.

* את תעודת האחריות על השתלים מומלץ לשמור עם המסמכים החשובים לך ביותר (דרכונים, כתובה וכד') בכדי שביום מן הימים במידת הצורך תוכלי לאתר את המידע החשוב הזה בקלות.

הימים הראשונים לאחר הניתוח

חמשת הימים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה מהווים את מרבית תקופת ההחלמה ובמהלכם צפוי שיהיו לך מעט כאבים, אי נוחות, הגבלה בתפקוד היומי וקושי בהנעת הידיים. בימים אלו תחושת הכאב תהיה גבוהה יותר והיא תפחת הדרגתית ככל שההחלמה תתקדם. במהלך הניתוח אני מזריק חומר מאלחש לרקמות השד המקטין משמעותית את דרגת הכאב.

מומלץ להשתמש באופן סדיר באקמול ואופטלגין לסירוגין כל 4 שעות ובנורופן, אדוויל או אדקס בבוקר ובערב. יש לוודא שהחזיה יושבת היטב במקומה באופן סימטרי ואינה לוחצת על התפרים. ניתן להתקלח החל מהערב ביום שאחרי הניתוח. קו התפרים יכוסה בפלסטר הצמוד לעור. ניתן להרטיבו אך אין לשפשף או לקלף את המדבקות.

יש לייבש היטב את העור לאחר המקלחת ולהניח מיד את חזיית הריפוי וההחלמה. עלייך לישון איתה ולהסירה רק לפני המקלחת. את הפלסטרים נסיר שבועיים לאחר הניתוח ונגזום את קצוות החוטים המבצבצים מהעור. התפרים הפנימיים נמסים ואין צורך להסירם.

השבוע השני לניתוח

בשבוע השני לניתוח הגדלת חזה תחזרי הדרגתית לפעילות מלאה, עיקר ההחלמה כבר מאחורייך, הכאבים פחתו באופן משמעותי ואת כבר רוצה לחזור לשגרת היום שלך. השדיים מתרככים ומתקרבים זה לזה הדרגתית, את יכולה לחזור לעבודה אך עדיין מוגבלת מעט בהנעת הידיים ובהרמת משאות כבדים.

ייתכן שתצטרכי עזרה אם יש לך ילדים קטנים שאת צריכה להרים ובעבודות בית נמרצות. ייתכן ותחווי מדי פעם כאב בגלים, בתנוחות מסוימות, במצבים מסוימים או בפעילות מסוימת בה הכאב גובר. זהו איתות מגופך כי עלייך לנוח מעט ולחכות עד אשר הכאב יחלוף, ייתכן ואת מאמצת את אזור הניתוח באופן מיותר. קחי לך את הזמן הדרוש לך להחלים…

לניתוח לפני אחרי הרמה והגדלת חזה 

החודשים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה:

את עדיין צריכה להיות כל הזמן עם חזיית הריפוי וההחלמה וגם לישון איתה למשך חודשיים. השדיים מתרככים בהדרגה ואת מתחילה להרגיש שהשתלים הופכים להיות חלק מגופך.

במידה ורמת הכאב מעט עולה ייתכן ואת חוזרת מהר מדי לפעילות נמרצת ואולי עלייך להאט מעט את הקצב. האזיני לגופך ותני לו להנחות אותך מה את מסוגלת כבר לעשות ומה עדיין לא.

 • אסור לישון על הצד בחודש וחצי הראשונים, שינה על הבטן אינה מומלצת אף פעם.
 • אם את חייבת לישון על הבטן (למשל בזמן מסאז' או אם אינך מסוגלת להירדם באף תנוחה אחרת) מומלץ להניח כרית שמנה מתחת לבטן בכדי שהחזה לא יימעך כלפי המזרן.
 • אסור להיכנס לים, בריכה, ג'קוזי, מקווה וכד' בחודש הראשון.
 • אסור לשזף את קו התפר בשנה וחצי הראשונות, אבל אין בעיה להשתזף עם בגד ים שמסתיר היטב את קו התפר. אל דאגה, השמש והחום לא מזיקים לשתלים.
 • אסור ללבוש חזיית פוש אפ או קאפ קשיח עם ברזלים ב – 4 חודשים הראשונים. חודשיים ראשונים עם חזיית החלמה, חודשיים לאחר מכן אפשר חזיית קאפ רך כמו חזיית "Nearly Nude" של דלתא. לאחר מכן ניתן להשתמש בכל סוגי החזיות.
 • חזיות סטרפלס הן החזיות הכי לא מומלצות שיש, הן מועכות את החזה, נשענות עליו ומפילות אותו.
 • גוזיות אינן מחזיקות את החזה הן רק מכסות אותו. ללבוש גוזיה זה כמו להיות בלי חזיה.
 • חזיות השינה הטובות, הנוחות והמומלצות ביותר הן חזיות ההחלמה שתרכשי במרפאה לקראת הניתוח. מומלץ לישון איתן כל לילה באדיקות, תפקידן לשמור על זקיפות החזה לאורך שנים ארוכות.

השאלה החשובה ביותר שאני נשאל היא "האם השתלים הם לכל החיים?" 

התשובה היא שהשתלים נשארים בתוך הגוף עד אשר מסירים אותם בניתוח. בהיבט הזה, במידה ולא תסירי אותם הם יישארו בגופך לכל החיים. השאלה הנכונה היא האם תצטרכי להחליפם אי פעם בעתיד והתשובה היא קרוב לוודאי שכן. 

בעבר הייתה המלצה להחליף את השתלים אחת ל – 10 שנים מאחר וראו שאחרי עשר שנים השתלים נקרעים בשכיחות גבוהה יותר.

השתלים המודרניים עשויים סיליקון ג'ל מוקשה / מוצק / קוהסיבי כך שגם אם בעתיד יהיה קרע במעטפת החיצונית בדרך כלל לא תהיה דליפת סיליקון אל מחוץ לשתל (דלף אקסטרה – קפסולרי) ולכן במידה ויתגלה קרע אז תהיה הצדקה להחליף את השתלים.

סיכונים שיכולים להיווצר מהניתוח:

כמו בכל ניתוח פלסטי אחר, גם בניתוח הגדלת חזה ישנם סיכונים והעיקריים שבהם הינם: 

 • דימום באיזור הפצע והתפרים ומסביב לשתל
 • זיהום, אבל זו אופצייה עם הסתברות נמוכה מאוד
 • צלקות באיזור החתך שנעשה בעור להחדרת השתל 
 • אובדן תחושה בשדיים או בפטמות
 • התקשות קופסיתית
 • אסימטריה וכיו"ב.

מסיבה זו לפני כל ניתוח הגדלת חזה מתבצעות בדיקות רפואיות מקיפות והליך ההכנה הוא מדוקדק ביותר, בכדי לאפשר לך ליהנות מתוצאות יפות ובריאות טובה ולהקטין למינימום האפשרי את הסיכון הניתוחי.

 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג