מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הנו הפתרון המומלץ למי שסובלת מבטן גדולה ובולטת עקב עודפים של עור, הצטברות של שומן והתרופפות דופן הבטן עם התבלטות יתר שלה.

ניתוח מתיחת בטן אינו פותר בעיה של השמנת יתר בעיקר לא השמנה קיצונית או חולנית ואינו מתאים לאנשים בהם התבלטות הבטן נובעת מהצטברות שומן בחלל הבטן כדוגמת ה"כרס" אצל גברים. השמנת כרס זו נקראת "השמנת תפוח" בה השומן העודף מצוי בתוך חלל הבטן, זו גם ההשמנה המסוכנת יותר מבחינה בריאותית והפתרון היחיד לה הוא תזונה נכונה ופעילות גופנית או ניתוח לקיצור קיבה.

הבטן מהווה יחידה אסתטית חשובה ביותר במרכז הגוף וההתעניינות בה רבה, כל אישה שנייה כמעט חולמת על בטן חטובה ויפה יותר. נשים לפני הריונות ולידות מתגאות בבטן חטובה, מציגות אותה לראווה ומבליטות אותה על ידי ביגוד צמוד, חולצות בטן, אריגים שקופים וכדומה. פירסינג בטבור נועד אף הוא להבליט את היופי והחושניות של חמוקי הבטן.

הגורמים העיקריים המשפיעים ומשנים לרעה את מראה הבטן ואשר ניתנים לפתרון בעזרת מתיחת בטן:

 • הריונות ולידות (בעיקר הריונות גדולים או מרובי עוברים: תאומים, שלשות וכד')
 • ניתוחים קיסריים – יוצרים השתפלות בבטן התחתונה
 • הרזיה לאחר ירידה במשקל בעזרת דיאטות למיניהן.
 • ירידה במשקל בעקבות ניתוחי קיצור קיבה למיניהם.
 • בגברים הסיבה העיקרית היא ירידת משקל חדה בעקבות דיאטה ושינוי באורח החיים או עקב ניתוח לקיצור קיבה.

 

מתיחת בטן - לפני ואחרי

                                   לתמונות לפני אחרי נוספות של ניתוח מתיחת בטן                  

ניתוח מתיחת בטן מומלץ לנשים אשר סיימו את שלב ההריונות והלידות בחייהן. יוצאות מהכלל הן נשים צעירות עם עודפי עור גדולים לאחר ירידת משקל גדולה עקב קיצור קיבה או דיאטה.

מיהן הנשים המתאימות לניתוח מתיחת בטן?

 • נשים שהיו בעבר שמנות ורזו וכתוצאה מכך נותרו בגופן עודפים גדולים של עור בבטן, עור עודף ורפוי לאחר הרזיה או לאחר הריון ולידה.
 • נשים שמפריע להן מאד שיש להן צמיגים בולטים ("טיירים") באזור חגורת הבטן. הללו נובעים משילוב של עודף עור ועודף שומן. ניתוח משולב של שאיבת שומן עם מתיחת בטן נועד לעזור לך להיפטר מהם.
 • נשים בהן הבטן נשארה בולטת ו"הריונית" שלפעמים מעירים להן שנדמה כאילו שהן עדיין או שוב בהריון. הסיבה נעוצה בכך שחלה התרופפות של קיר הבטן והיחלשות של מעטפות השרירים ולעתים ממש חולשה של מרכז הבטן מצב הקרוי "דיאסטזיס רקטי" ומאופיין בכך שבשכיבה ובעת ניסיון להרים רגליים מופיעה התבלטות חזקה של הבטן מהטבור ומעלה.
 • נשים הסובלות מצניחה והשתפלות של הבטן התחתונה – "סינר הבטן" האופייני לנשים לאחר הריון ולידה ובעיקר אופייני לנשים לאחר ניתוח קיסרי. לעתים יש גם צניחה השתפלות ועודף שומניות של הפות. ניתוח מתיחת הבטן פותר בהצלחה רבה גם תופעה זו וכבונוס נשים מדווחות על שיפור ניכר גם בחיי המין שהן חוות.
 • גברים לאחר קיצור קיבה או ירידה גדולה במשקל הסובלים מעור עודף ורפוי בחגורת הבטן.

ניתוח מתיחת בטן לא פותר בעיה של סימני מתיחה, הללו לא נעלמים לאחר ניתוח מתיחת בטן אלא נמתחים כלפי מטה. סימני מתיחה המצויים בעור עודף אותו מסירים כמובן שנעלמים אך שאר סימני המתיחה נשארים. יחד עם זאת, סימני המתיחה בולטים במיוחד בעור רפוי ומיטשטשים יחסית כשהעור מתוח.

מטרותיו של ניתוח מתיחת בטן הן לסלק את עודפי השומן, למתוח את העור הרפוי, לעצב מחדש את הבטן והטבור, להשטיח את הבטן על ידי הידוק מעטפות השרירים ולקבל בחזרה בטן יפה שטוחה ומעוצבת כפי שהייתה לך בצעירותך.

פגישת הייעוץ הראשונה:

פגישה זו מהווה בסיס אישי ומקצועי חשוב ועיקרי להמשך דרכנו המשותפת. בפגישה זו אכיר אותך לעומק באמצעות ריאיון רפואי מעמיק ובדיקה גופנית מדוקדקת. בבדיקת הבטן חשוב לשים לב לבעיות השונות הקיימות כגון:

 • מהן מידת עודפי העור ומידת ריפיון העור הקיימות.
 • מה מידת עודפי השומן ומיקומם, עודפי השומן בבטן, במותניים, באזור הפות ובירכיים.
 • האם קיימת חולשה בדופן הבטן, האם קיים דיאסטזיס רקטי.
 • האם ישנו בקע טבורי, האם ישנו בקע מפשעתי
 • האם קיימות צלקות על הבטן מניתוחים קודמים, מה מיקומן, מה מידת ההצטלקות בגוף.
 • האם ישנם סימני מתיחה ועד כמה הם בולטים.

המחשת הניתוח והצגת תמונות לפני ואחרי:

לאחר שאבדוק את מידת התאמתך לניתוח אציג בפניך מספר רב של מקרים הדומים לך בהם ביצעתי בהצלחה ניתוח מתיחת בטן עם שאיבת שומן ואראה לך מה יכולה להיות תוצאת הניתוח שלך. אציג בפנייך סרטון אנימציה המסביר וממחיש מהם השלבים השונים המבוצעים במהלך ניתוח מתיחת בטן שגרתי.

לפני אחרי ניתוח מתיחת בטן

הבדיקות שעליך לבצע לפני מתיחת בטן הן:

 • ספירת דם (ס"ד) עם ספירה מבדלת.
 • בדיקה ביוכימית אשר כוללת בדיקה של רמת סוכר, תפקודי כליות ורמת מלחים בדם.
 • בדיקת תפקודי קרישה – PT, PTT, INR
 • אק"ג – תרשים פעילות הלב

נערוך פגישה טרום ניתוחית ובפגישה זו נעבור על הפרטים עליהם דנו בפגישות הקודמות, כל זאת על מנת לוודא כי כל הבדיקות שבצעת תקינות ומאפשרות לבצע את הניתוח בבטחה. תוכלי לשאול את כל השאלות ולקבל את כל התשובות בנוגע לתהליך ההחלמה מהניתוח. לבסוף נבצע צילום דיגיטלי לתיעוד מצבך לפני הניתוח ונחתום יחדיו על טופס ההסכמה לניתוח לאחר שתשמעי ממני שוב על הסיכונים הכרוכים בניתוח. כעת נוכל לצאת לדרך….בהצלחה!

מתיחת בטן החלמה:

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית (הרדמה מלאה) בה את הולכת לישון ולמעשה מתעוררת בסיום הניתוח. הניתוח אורך בין 3 ל-4 שעות ובמהלכו אני משלב טכניקות של שאיבת שומן, הידוק דופן הבטן על ידי תפירה ומתיחה של מעטפות שרירי הבטן לאורך קו האמצע ("פליקציה"), הסרה של רקמות עודפות ומתיחה מבוקרת כלפי מטה. במצבים בהם עודף העור קל יחסית ואין רפיון משמעותי של שרירי הבטן קיימת אפשרות לבצע ניתוח בגרסה מקוצרת הקרוי "מיני מתיחת בטן" הכולל שאיבת שומן והסרה של עודפי העור בבטן התחתונה בלבד ללא הידוק השרירים וללא ניתוק הטבור.

הניתוח מתבצע אמנם לרוב בהרדמה כללית, אך ניתן במקרים נבחרים להציע ניתוח תחת הרדמה אפידורלית בדומה ללידה או ניתוח קיסרי. במקרים המתאימים הרדמה אפידורלית תפחית משמעותית את מידת הכאב בתקופת ההתאוששות וההחלמה ותסייע בניידות ובחזרה מהירה יותר לתפקוד מלא.

מיקום החתך וקו התפר:

קו התפר לאורך הבטן התחתונה נעשה במיקום נמוך ומתוכנן על פי קו הביקיני לפי סוג הביגוד התחתון אותו הנך נוהגת ללבוש. לשם כך עליך להגיע ביום הניתוח עם תחתון ביקיני המשקף את דגם התחתון אותו הנך מתעתדת ללבוש לאחר הניתוח. בנוסף לקו התפר התחתון ישנו קו תפר בהיקף הטבור אשר לאחר החלמה מותיר לרוב סימן עדין הנחבא בשיפולי הטבור. לעתים רחוקות במידה ועודפי העור אינם מרובים ייתכן קו תפר קצר נוסף אורכי באמצע הבטן התחתונה המשקף את קו סגירת פתח הטבור הישן .

בתוצאה ניתן להבחין כבר בשבועיים הראשונים לאחר ירידת הנפיחות והמתיחות בבטן. הניתוח מותיר סימן לכל אורך הבטן התחתונה וסימן מעגלי סביב הטבור. סימנים אלו משתפרים מאד עם הזמן, אך יוותרו קבועים לכל החיים. תהליך הבשלת הצלקת אורך עד שנתיים ולרוב לאחר מכן הסימן יהיה עדין וחבוי היטב נמוך ככל שניתן על מנת שיוסתר על ידי תחתון או ביקיני.

מתיחת בטן – החלמה וחזרה לשגרה:

תהליך ההחלמה הנו תהליך רב שלבי במהלכו בכל שלב עלייך להקפיד על ההנחיות הניתנות לך על ידי ד"ר חי. תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת בטן הנה בממוצע כשבועיים על פי רוב אך משתנה בהתאם למידת המורכבות של הניתוח ובהתאם לקצב ההחלמה האישי אשר משתנה מאד מאדם לאדם. במהלכה תחושי בעיקר קושי בקימה משכיבה ובכניסה למיטה והליכתם שפופה. בהמשך חלה הזדקפות בעמידה והמתיחות בבטן פוחתת הדרגתית ולבסוף נעלמת. יש ללבוש את מחטב הבטן המיוחד למשך כחודש. המחטב מונע הצטברות נוזלים ומעניק תמיכה לדופן הבטן בתקופת ההחלמה.

ניתוח מתיחת בטן

 לפני ניתוח הגדלת חזה יש למלא אחר הוראות מדויקות של הרופא, יש להתרחץ היטב בערב לפני הניתוח ולחפוף את השיער, לאחר מכן לייבשו וללבוש בגדים רחבים ונוחים, רצוי מכנסים עם גומי רופף כמו מכנסי טריינינג.

יש להגיע כשעה לפני התחלת הניתוח על מנת לבצע את כל ההליכים הנדרשים בזמן בכדי שהניתוח יוכל לצאת לדרך במועדו המתוכנן.

השבוע הראשון:

זהו השבוע העיקרי של ההחלמה בו את עלולה לחוות מידה מסוימת של כאב, אי נוחות, מגבלה בתפקוד היומיומי וביכולת שלך להתנייד. אין זה אומר שעלייך לשכב במיטה ולא לזוז. נהפוך הוא, מחקרים מראים שהדרך הבטוחה והמהירה ביותר להחלמה היא לקום מהמיטה כמה שיותר מהר לאחר הניתוח ולהקפיד כל הזמן על ניידות ככל שהגוף מאפשר. הקושי העיקרי הוא בכניסה ובקימה מהמיטה. תזדקקי לסיוע מלא של בן משפחה קרוב בימים הראשונים ולרוב בכל מהלך ההחלמה בשבוע הראשון.

קושי נוסף הנו בהפעלת שרירי הבטן בפעילויות יומיומיות שגרתיות כגון: צחוק, שיעול, התעטשות וכד'. העצה הטובה ביותר שאוכל לתת לך היא לחבק כרית גדולה ולהצמיד אותה חזק אל הבטן כשאת מרגישה צורך להשתעל. כך יפחת הלחץ על הבטן בעת השיעול ותחושי הקלה רבה. שיעול חשוב ביותר בימים הראשונים לאחר הניתוח ולאחר ההרדמה בכדי לאפשר לריאות לאוורר היטב את החלקים התחתונים שלהן (בסיסי הריאה) וכדי להיפטר מליחה מיותרת העלולה להצטבר ולהפריע למעבר האוויר התקין.

השבוע השני:

זהו השבוע בו תחזרי הדרגתית לפעילות יומית מלאה בשגרת חייך בבית. תוכלי להתקלח בחופשיות, תחזרי לבצע חלק ניכר ממטלות הבית באופן הדרגתי. ייתכן שתוכלי לשוב לעבודה באופן חלקי בעיקר אם משרתך כוללת עבודה משרדית. אך ייתכן שלא תוכלי לתפקד באופן מלא בעבודה ותזדקקי להתחשבות מצד המעסיק ולימי עבודה מקוצרים. לרבות חזרה לעבודה וחזרה הדרגתית לפעילות

סיכונים אפשריים עיקריים שיכולים להיווצר:

 • דימום בבטן
 • זיהום בבטן
 • צלקות גסות באיזור הבטן
 • אובדן תחושה בבטן התחתונה
 • פעירת תפרים
 • בעיות ריפוי פצע ובעיקר אצל מעשנות וכיו"ב. 

כהכנה לניתוח תופני לבדיקות רפואיות מקיפות אשר יסייעו לבדוק את התאמתך לניתוח ולהפחית את הסיכונים, כך תוכלי ליהנות הן מתוצאה אסתטית אופטימלית והן מבריאות טובה ושלמה.

 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג