שאיבת שומן

שאיבת שומן נועדה לטפל במצבורי שומן ובעודפי שומן ממוקמים באזורי גוף בהם גם לאחר דיאטה ואימון גופני לא ניתן להשיג מראה גוף רזה וחטוב או פרופורציונלי לשאר חלקי הגוף.

שאיבת שומן לא נועדה לטפל בהשמנת יתר

המטרה היא ליצור מראה גוף הרמוני ורזה יותר ללא בליטות ובעל פרופורציות נכונות בין פלג הגוף התחתון לעליון. במקרים אלו יש לשנות את הרגלי החיים ובדרך כלל יש להיעזר בדיאטנית בשילוב עם אימון גופני מבוקר ומודרך. במקרים של השמנת יתר בדרגה המהווה סיכון בריאותי הדרך היעילה ביותר להשגת המטרה הנה ניתוח לקיצור קיבה.

שאיבת שומן קלאסית נעשית בנשים באזור אגן הירכיים במקרים של כיסי שומן עודפים בירכיים או במקרים בהם כל פלג הגוף התחתון שמן ועבה משמעותית מהחלק העליון. תסמונת זו של השמנת יתר בפלג הגוף התחתון אופיינית למשפחות ממוצא ים-תיכוני ומועברת בתורשה בנשים. נשים צעירות בעלות עור עבה ומתוח הן המועמדות הטובות ביותר לשאיבת שומן בירכיים.

נשים בעלות עור רפוי שיכולת ההתכווצות שלו פגומה עשויות שלא להתאים לשאיבת שומן ועל כן יש צורך בייעוץ אישי ופרטני. חשוב לזכור, שאיבת שומן מהישבן אינה מומלצת אלא במקרים מיוחדים. שאיבה מהישבן תביא להתרוקנות וביחד עם כוח המשיכה לצניחה של הישבן ומראה מבוגר ולא אטרקטיבי.

אזורים מתאימים לשאיבת שומן

אזורים נוספים המתאימים לשאיבת שומן הם הבטן והמותניים בעיקר בנשים לאחר הריונות ולידות בהן מידת עודפי השומן הנה בינונית ואין רפיון של העור או של דופן הבטן. גברים מתאימים לשאיבת שומן בבטן במידה והשומן מצוי מחוץ לדופן הבטן. השמנה בתוך חלל הבטן המאפיינת גברים עם כרס אינה ניתנת לטיפול על ידי שאיבת שומן אלא באמצעות דיאטה. השמנה זו הנה גורם סיכון בריאותי חשוב בהיבט של בריאות הלב, כלי הדם והמוח.

שאיבת שומן יעילה גם באזור הצוואר באנשים צעירים שעורם מתוח יחסית וכאשר מצבורי השומן מצויים מתחת לעור ואינם חבויים עמוק ברקמות הצוואר. אזורים נוספים המאפשרים ביצוע שאיבת שומן: זרועות, גב, ברכיים, שוקיים, עורף ועוד.

לפני ואחרי שאיבת שומן

*לתמונות נוספות לחצו כאן

היתרון בניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן אינה מותירה צלקות ובכך יתרונה הגדול. במהלך הניתוח מבצעים נקבי חדירה זעירים בעור ודרכם מוזלפת תמיסה שתפקידה להרדים את המקום ולכווץ את כלי הדם ברקמת השומן על מנת שניתן יהיה לשאוב שומן בלבד. השאיבה מוגבלת ל-5 (חמישה) ליטרים בלבד. מעבר לנפח זה הסיכון עולה בצורה שאינה מצדיקה את הניתוח ובמידה ויש צורך לשאוב כמות גדולה יותר יש לחלק את הפעולה לשני ניתוחים נפרדים או יותר.

ההחלמה משאיבת שומן תלויה בכמות השומן שנשאב ובמספר האזורים שטופלו בו זמנית. לרוב תוך שבוע עד שבועיים ניתן לחזור לפעילות יומיומית שגרתית. דרגת הכאב הנה קלה – בינונית ומזכירה כאב עמום לאחר חבלה קהה. סימנים כחולים במידה ויופיעו בעור ייספגו תוך כשבועיים-שלושה. יש צורך בחבישת מחוך לחץ לאזורים שטופלו למשך כ 3-4 שבועות. התוצאה נראית לעין תוך כחודשיים לאחר ירידת הנפיחות והבצקת ברקמה. לעתים רחוקות יש צורך בתיקונים קלים אשר במידה ויוסכם עליהם יבוצעו לא לפני חצי שנה מהניתוח הראשון על מנת לאפשר החלמה מלאה של הרקמה.

סיכונים וסיבוכים

כמו בכל ניתוח פלסטי גם בניתוח זה קיימים סיכונים וייתכנו אף סיבוכים כגון דימום, זיהום, צלקות לא יפות, אסימטריה, ירידה בתחושה לעור, גליות, רפיון ו"צלוליט" בעור הירכיים ו/או הישבן וכד'. סיכון בריאותי נדיר הוא פקקת של ורידי הרגליים עם תסחיף ריאתי, תסחיף שומן לריאות הנו סיבוך נדיר אף יותר אך בכל המצבים הללו יש צורך בטיפול במסגרת בית חולים ציבורי ולעתים אף צורך בטיפול נמרץ. על מנת להימנע מסיבוכים קשים אלו מקפיד ד"ר חי שלא לבצע שאיבות שומן גדולות מדי ומקפיד על שימוש בגרבי לחץ מתנפחות סביב הניתוח שהוכחו כגורם מניעה יעיל כנגד בעיות אלו הקרויות בשם כולל "תופעות תרומבו – אמבוליות".

בפגישת הייעוץ תוכלי לקבל מידע מפורט הן בעל פה והן בכתב על מנת שתוכלי להחליט בצורה מושכלת על רצונך לעבור את הניתוח בידי ד"ר חי.

  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג