ניתוח אף

ניתוח אף הנו אחד הניתוחים הפלסטיים האסתטיים הפופולאריים ביותר. זהו הניתוח הוותיק ביותר בהיסטוריה של הכירורגיה הפלסטית המודרנית. כבר ב-1870 ביצע ד"ר ג'וזף שנחשב בעיני רבים כאבי הכירורגיה הפלסטית ניתוחים אלו בגרמניה.

האף הנו האבר הבולט ביותר בפנים ולו תפקיד חשוב ומרכזי במראה הפנים. אף גדול מדי, בולט מדי, עקום, עם גבנון גדול, נשרי, מעוקל כלפי מטה ושמן מדי הם הסיבות המרכזיות המניעות נשים וגברים רבים ברחבי העולם לבצע ניתוח זה ולהנות מתוצאותיו. לעתים הסיבה לניתוח אינה רק אסתטית אלא גם תפקודית.

במקרים בהם קיימת חסימה של הנחיריים וקושי בנשימה דרך האף ניתן לעתים לשלב ניתוח שמטרתו רפואית כגון יישור המחיצה ו/או הסרה של קונכיות גדולות החוסמות את זרימת האוויר מהנחיריים יחד עם ניתוח פלסטי אסתטי קוסמטי ובכך "לתפוס שתי ציפורים במכה אחת". לעתים קיים שילוב בין אף גדול ולסת תחתונה קטנה דבר המבליט את חוסר הפרופורציה ומחייב לעתים ביצוע ניתוח גם בסנטר.

לעתים האף הנו יפה אך בליטה או גבנון בגבו מכערים אותו ומפריעים להבחין במראהו היפה. בחלק מהמקרים האף עקום,ואז מלאכת יישורו מורכבת מעט יותר. במקרים אלו לעתים הדבר משולב בבעיה תפקודית ובעיקר קושי בנשימה דרך אחד הנחיריים או שניהם ואז יש צורך לשלב ניתוח קוסמטי יחד עם ניתוח רפואי תפקודי. כאשר ניגשים למלאכת הביצוע יש להתחשב בכל הגורמים הללו ולנסות להבין איזה סוג של שינוי מבקשים לבצע מטופלים שונים ומהם הגורמים המובילים אותם בהחלטותיהם.

מרבית המועמדים לניתוח מבקשים לשנות מרכיב זה או אחר באפם אך מעוניינים לשמור על מאפייניו הבסיסיים ואף חוששים משינוי דרמטי מדי בפניהם. רבים מבקשים לבצע ניתוח כזה שלא יורגש בכדי שהאף החדש ייראה טבעי ולא בעל מראה "מנותח". בחלק מהמקרים המטופלים לא אוהבים את האף שלהם ואינם יכולים להגדיר בבירור מדוע. תפקידו החשוב של המנתח בשלב זה לנסות ולהבין מהם רצונותיהם השונים של מטופלים שונים, לנסות להתאים את מרכיבי הניתוח לנתוניו של המועמד ולא פחות חשוב מכך לבצע התאמה בין הציפיות של המועמד לניתוח לבין יכולת הביצוע בהתחשב בנתוני הפתיחה הקיימים בכל מקרה לגופו.

בייחוד בקרב מתבגרים חשוב לוודא שהמועמדים לניתוח בוגרים ובשלים מספיק בכדי לקחת החלטה כבדה מסוג זה אשר תשפיע על חייהם ועתידם, וכי תפיסת העצמי ודימוי הגוף הנם בשלים ותואמים את המציאות. ניתוח אף נחשב ובמידה רבה של צדק לאחד המורכבים מבין הניתוחים הקוסמטיים. הסיבה לכך מורכבת ורב-גורמית. ניתוח אף נעשה פעמים רבות בשיטה סגורה שהיא למעשה שיטה "עיוורת" בה המנתח מבצע את השינוי בשלד האף מבלי לראות את המבנים האנטומיים בצורה גלויה.

הניתוח דורש הכרה של האנטומיה של האף שאינה כה מורכבת. מה שמורכב הוא ההבנה התלת מימדית של מבנה האף ובעיקר ההבנה כיצד משתנה צורת האף כאשר משנים את כל אחד ממרכיביו בנפרד. בנוסף, נדרשת מן המנתח רמת דיוק גבוהה תוך שימוש במגוון רחב של טכניקות ניתוחיות. ניתוח זה במידה רבה משול לעבודתו של פסל אמן אשר לא תמיד יודע להסביר לאחרים כיצד הוא מצליח ליצור מפיסה חסרת צורה של עץ אבן או מתכת צורה כל כך עדינה יפה ומדויקת של דמות מפוסלת.

פגישת הייעוץ הראשונה:

פגישת הייעוץ כוללת שיחת היכרות מעמיקה שמטרתה להבין את הסיבות המובילות אותך לניתוח, בדיקה מדוקדקת של האף הן חיצונית והן פנימית, צילום דיגיטלי במספר זוויות וניתוח מול מסך המחשב באשר לצורת האף, מבנהו ואפיון המרכיבים השונים של הניתוח והשפעתם על מראה האף. במהלך הייעוץ נבצע הדמיה של צורת האף המשוערת לאחר הניתוח על פי הניתוח המתוכנן. 

המחשה (סימולציה) באמצעות תוכנת פוטושופ:

בפגישת האבחון והייעוץ לאחר שאבדוק את מבנה ומראה האף הן בחלקו החיצוני והן בחלקו הפנימי ולאחר שנגבש יחד מהן המטרות שלך מהניתוח ומהן הציפיות אצלם אותך מהצד תמונת פרופיל במצלמה דיגיטלית ואזין את התמונה לתוכנת פוטושופ. באמצעות התוכנה אבצע את השינויים הנדרשים באף שלך ואציג בפנייך תמונות לפני "אחרי" של מראה האף שלך כפי שאני מתכנן לבצע בניתוח. ההמחשה נועדה לתת לך כלי עזר נוסף לקבלת ההחלטה על ביצוע הניתוח ומהווה עבורנו כלי לדו שיח במהלכו אציג בפניך מהי התוצאה שאני צופה לקבל בניתוח.

תוכל/י להביע את דעתך על התוצאה ונוכל לדון עליה ולהסביר לך מה ניתן להשיג בניתוח ומה לא ניתן להשיג, מה מומלץ ומה איננו מומלץ במקרה שלך. הסימולציה נעשית במבט הפרופיל של האף. ניתן לבצע סימולציה גם למבט קדמי אך היא הרבה פחות מוצלחת. לרוב השינוי המרבי במראה האף ייראה מהפרופיל. הסימולציה במחשב אינה מדויקת ואין אפשרות להבטיח שזו התוצאה שאכן תתקבל אך לרוב התוצאה המתקבלת קרובה ודומה למדי לסימולציה והיא מהווה מעין תכנית מתאר על פיה אני מתכנן עבורך את הניתוח.

אינני מדפיס ו/או מוסר תמונות אלו הביתה שמא מהלך זה יתפרש כצעד שיווקי שמטרתו להגביר את רצונך לעבור את הניתוח. תוכל/י לצפות בתמונות אלו במרפאתי ככל שיידרש ולהגיע לפגישה עם חברים או קרובי משפחה שיוכלו אף הם להתבונן בתמונות ולחוות את דעתם.

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי אף:

ניתוח אף "סגור" וניתוח אף "פתוח"

ניתוח אף "סגור" קלאסי נערך ללא חתכים חיצוניים על פני עור האף. המנתח משתמש בטכניקות שונות דרך חתכים המוסתרים כולם בתוך הנחיריים ופנים האף ומעצב את צורת האף מבעד למעטפת העור.

בניתוח אף פתוח מוסיף המנתח חתך בבסיס עמוד הרקמה העידן המפריד בין שני הנחיריים. בצורה זו ניתן לחשוף בצורה גלויה את מבנה האף במלואו ולראות בצורה ברורה את המבנים האנטומיים השונים. ניתן להשתמש בטכניקות ניתוחיות מגוונות יותר כולל הוספת שתלי סחוס במקומות הנדרשים. שיטה זו הנה מדויקת יותר וניתן בעזרתה לבצע ניתוחים מורכבים יותר. שיטה זו בעיקר נדרשת בביצוע ניתוחים מורכבים כגון ניתוחים חוזרים וניתוחי תיקון לאחר ניתוחי אף קודמים, במקרים של אף עקום או כאשר קיים עיוות מבני כתוצאה מחבלה קודמת או מלידה (עיוות באף הקשור לשפה שסועה).

האף מורכב משלד הבנוי מעצמות וסחוסים המקנים לו את צורתו ומבנהו וממעטפת של עור ורקמות רכות המכסים אותו מבחוץ. בחלקו הפנימי מצופה האף ברירית ומחולק לשני חלקים המופרדים זה מזה על ידי מחיצה. בנוסף, בקירות האף הצדדיים קיימים שלושה מדפים הנקראים טורבינות או קונכיות. האוויר הנכנס לאף דרך הנחיריים עובר דרך שלושת מדפים אלו המשמשים מעין מזגן שתפקידו לקרר או לחמם את האוויר בהתאם לטמפרטורה החיצונית ולווסת את מידת הלחות שלו לדרגה הרצויה.

כמובן שכמו בכל פעולה כירורגית אחרת, גם בניתוח אף ישנם סיכונים שונים, כגון דימום, זיהום, אובדן חוש ריח זמני / קבוע ועוד. לכן, לפני כל ניתוח נבצע בדיקות רפואיות אשר נועדו לוודא את התאמתך לביצועו וכמובן – הניתוח עצמו מתבצע על פי סדר מדוקדק ויעיל, בכדי לאפשר לך להנות מתוצאות יפות ובריאות טובה.

  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג