הרמת חזה ללא שתל

ניתוח הרמת חזה ללא שתל הנו ניתוח שנועד לאסוף מקסימום מהנפח הפנימי של רקמת השד בתוך מעטפת עורית הדוקה ומעוצבת במראה נאה ואסתטי.

במהלך הניתוח הרמת חזה ללא שתל ד"ר חי מסיר את עודפי העור, מקטין את העטרה שהתרחבה עם השנים ומייצר חזיית עור צמודה והדוקה יותר במראה אסתטי נאה, זקוף וסימטריה על מנת לגרום לחזה הרפוי המדולדל והצנוח לחזור להיראות צעיר זקוף וגאה כפי שהיה לך בצעירותך.

לכן ניתוח הרמת חזה ללא שתל נקרא גם באנגלית Skin Brasier Mastopexy. הסימנים הנותרים לאחריו הנם נאים ועדינים מאד וממוקמים סביב העטרה, בקו אנכי ממנה כלפי מטה ולאורך קפל השד (תבנית "עוגן").

נשים המועמדות לניתוח הרמת חזה ללא שתל הן נשים שהשדיים שלהן מספיק גדולים ובשרניים המכילים בתוכם רקמה בכמות מספקת אתה ניתן לעבוד. במידה והחזה ריק מדי, יש צורך להוסיף גם שתל סיליקון ואז הניתוח נקרא הגדלה והרמה או הגדלה ומילוי של השדיים.                       

נשים המעוניינות במראה טבעי ואינן מעוניינות בשתלי סיליקון הן המועמדות האידאליות לניתוח הרמת חזה ללא שתל. לדעתי זהו אחד הניתוחים הפלסטיים היפים ביותר מבין סוגי הניתוחים שאני מבצע ואולי היפה שבהם. התוצאה המתקבלת היא טבעית לחלוטין וכשההחלמה עדינה (מה שקורה במרבית המקרים) הסימנים כה עדינים עד שקשה מאד להבחין בהם אף מקרוב.

בפגישת הייעוץ הראשונה נשוחח ואלמד להכיר אותך ואת הרקע הרפואי שלך, אברר איתך את כל המידע הרפואי החשוב לי ולאחר מכן אבדוק אותך ואת התאמתך לסוגי הניתוח השונים ואציע לך את הניתוח שיתאים עבורך באופן הטוב ביותר. בסיום הבדיקה תקבלי הפניה לביצוע בדיקות הכנה לקראת הניתוח ונתחיל לתכנן את מועד הניתוח.

הבדיקות הנדרשות לניתוח

הבדיקות אותן יש לבצע הן בדיקות דם כגון:

 • ספירת דם
 • תפקודי קרישה
 • ביוכימיה בסיסית
 • אק"ג והדמיה של השדיים.

במידה ואת מתחת לגיל 40 אפשר להסתפק באולטרסאונד של השדיים. מגיל 40 ומעלה יש לבצע גם ממוגרפיה. כמובן שבמידה ויש היסטוריה של סרטן שד במשפחה עלייך לעדכן אותי ואז הבירור יהיה יותר קפדני ובחלק מהמקרים אף אמליץ על ייעוץ גנטי.

* לתמונות נוספות לחצי כאן             

השלבים בתהליך הטיפולי

הניתוח הפלסטי הרמת חזה ללא שתל נערך תחת הרדמה מלאה ואורך כשעתיים בערך. במהלך הניתוח אסיר את עודפי העור, אקטין את העטרות, ארים את רקמות השד ואעצב את השדיים מחדש במראה זקוף מורם וצעיר הרבה יותר. אסיר רק את עודפי הרקמה ההכרחיים לביצוע הניתוח ואשמור ככל האפשר על הנפח הפנימי של שדייך. בסיום הניתוח מתבצעת תפירה פלסטית עדינה ומדויקת של כל התפרים באמצעות חוטים נספגים תת עוריים אשר נמסים מעצמם ועל כן אין צורך בהסרתם.

 • ביום הניתוח יהיה עליך להגיע לבית החולים בצום של 8 שעות. לאחר שתתקבלי בבית החולים וכהכנה לניתוח אשרטט על גבי החזה שלך את קווי המתאר השונים של הניתוח אשר באמצעותם אדע היכן עלי לחתוך ולהסיר את עודפי העור, איזו רקמה עלי לשמר ולהיכן ברצוני להזיז את הפטמות ועד כמה עלי להצר אותן.
 • בשלב הבא נוביל אותך לחדר הניתוח ונשכיב אותך באופן סימטרי על מיטת הניתוחים. הרופא המרדים ירכיב עירוי על ידך השמאלית. ניתן לך לנשום חמצן טהור במסיכה ולאט לאט תשקעי בעולם החלומות…
 • בשלב הסופי אשאיר נקזים בצדי החזה ואצמידם לגופך, נחבוש את כל קווי התפר בעזרת פלסטרים סטריליים ואחבוש אותך בתחבושת מיוחדת שתישאר במקומה למשך שלושה ימים ראשונים. תפקיד הנקזים להסיר ולנקז את עודפי הנוזלים והדם מאזור הניתוח על מנת שההחלמה שלך תהיה במיטבה.

לאחר הניתוח תעברי להתאושש למשך כשעה בקומת חדרי הניתוח ובהמשך תעברי להתאשפז במחלקה למשך מספר שעות עד אשר תתאוששי לחלוטין מהניתוח ומההרדמה.

ניתוח הרמת חזה ללא שתל הנו באופן מפתיע (או לא…) ניתוח יחסית לא כל כך כואב. ישנן נשים רבות שעברו אצלי את הניתוח ואמרו לי שהניתוח לא כאב להן כלל והן למעשה לא היו צריכות לקחת משככי כאב כלל. כמובן שאי אפשר להבטיח שבכל מקרה לא תסבלי מכאבים בכלל אך דרגת הכאב קלה יחסית ונשים מעריכות אותה בממוצע ברמה 3-4 מתוך 10.

כמה זמן נמשך תהליך ההחלמה

עיקר תקופת ההחלמה מהניתוח הוא בשלושה – ארבעה ימים הראשונים, חזרה לעבודה שאינה עבודה פיזית הנה בממוצע בין שבוע ל – 10 ימים וחזרה לפעילות ספורטיבית אורכת כחודש עד חודש וחצי. המגבלה העיקרית אחרי הניתוח היא שאסור להתאמץ מדי ואסור לרוץ, לקפוץ ולטלטל את השדיים עד שהכל מתרפא היטב.

את החבישות והנקזים נסיר אחרי שלושה ימים ואז תוכלי להתקלח בכל גופך. עד אז יש להתקלח מבלי להרטיב את אזור החזה והחבישה. במשך השבועיים וחצי הבאים ניתן להתקלח ולהרטיב את אזור התפרים, לאחר מכן לייבש היטב את העור ולמרוח משחה אנטיביוטית היכן שאבקש ממך, ולכסות אותה בחבישה קטנה ובחזיית ההחלמה שהותאמה לך מבעוד מועד.

לאחר שבועיים נסיר את כל הפלסטרים ובהמשך אמליץ לך על מריחת ג'ל סיליקון על קוי התפר על מנת שהם יחלימו בצורה הטובה ביותר. אפשרויות נוספות לטיפול בצלקות ולטשטושן במידת הצורך הן שימוש ביריעות סיליקון, הדבקת פלסטרים מנייר מסוג מיקרופור שפועלים על פי אותו עיקרון של יריעות הסיליקון ובמקרים נדירים מאד של הצטלקות לא תקינה ניתן להציע טיפולי לייזר מסוג 1540.

בחודשיים הראשונים יהיה עליך ללבוש את חזיית ההחלמה בלבד גם ביום וגם בלילה. יש להסיר אותה רק לפני המקלחת ולהניח אותה שוב לאחר מכן. כעבור חודשיים אפשר לעבור לחזיות שלב ב' אך עדיין ללא חזיות ברזלים. כעבור 4-5 חודשים ההחלמה מספיק טובה ואפשר להשתמש בכל סוגי החזיות, כולל חזיות ברזלים.

מהם הסיכונים העלולים להופיע לאחר ניתוח הרמת חזה ללא שתל שעליך להכיר:

 • דימום – נדיר מאד כ-1%. במידה וצד אחד מתנפח ומתמלא בדם חוזרים לחדר ניתוח, מנקזים את הדם שהצטבר, עוצרים את הדימום צורבים את כלי הדם שדימם וסוגרים שוב.
 • זיהום – נדיר מאד, כ-1%. במידת הצורך מחליפים אנטיביוטיקה, במקרים נדירים יש להתאשפז לטיפול אנטיביוטי דרך הוריד.
 • צלקות לא יפות – במרבית המקרים הצלקות מתאחות יפה מאד, כמובן שזה מאד אינדיווידואלי ולא ניתן לדעת מראש איך כל אחת תחלים אך נדיר מאד שתהיינה צלקות גסות או מכוערות. זה כמעט ולא קורה, ולרוב הצלקות מתרפאות בצורה עדינה ויפה לפעמים יותר ולפעמים קצת פחות.
 • אובדן תחושה בפטמה – תלוי עד כמה יש להסיר רקמה להדק את העור ולהקטין את השד והמעטפת העורית. ככל שיש צורך להקטין ולהרים יותר את השד דרגת הסיכון לפגיעה בקצות העצבים עולה. בממוצע כרבע מהנשים תסבולנה מהפרעה כזו או אחרת של תחושה בשדיים ובפטמות ובכ-15% או יותר הפגיעה התחושתית תהפוך להיות קבועה. אם לעומת זאת מסירים רק עודפי עור, נדיר מאד לפגוע בתחושה.
 • נמק של הפטמה – זהו הסיבוך הנדיר ביותר אך גם החמור ביותר. הוא מתרחש בעקבות בעיה באספקת הדם לרקמות ועלול לנבוע מעישון סיגריות, ממחלת כלי דם דוגמת סכרת ובמצבים קיצוניים בהם השדיים מאד נפולים כך שהמרחק שיש להסיע את הפטמה מהמצב הנפול למצב המורם שלה ארוך במיוחד. במצבים נדירים אלו ניתן לנתק את הפטמה לחלוטין ממקומה הישן ולהדביק אותה כשתל עור במקומה החדש, טכניקה הקרויה FNGFree Nipple Graft.
 • אסימטריה – על המנתח לבצע את הניתוח במדויק בכדי שהתוצאה תהיה סימטרית ונאה ובמרבית המקרים מושגת סימטריה אופטימלית. יחד עם זאת אין כמעט אישה שיש לה סימטריה מושלמת של השדיים כך שהבדלים קטנטנים בין השדיים הם המצב השכיח ולא הנדיר.

***עישון סיגריות הנו גורם סיכון משמעותי ביותר העלול להכשיל את הצלחת הניתוח ועל כן אם את מעשנת תתבקשי להפסיק לעשן לפחות חודש מראש ועד חודש אחרי הניתוח. חשוב שתביני כי במידה והתחייבת שלא לעשן והחלטנו לבצע ניתוח, כל סיגריה שאת תעשני בתקופה בה אסור לך לעשן עלולה להיות הסיגריה שגרמה לכישלון הניתוח שלך.***

הרמת חזה ללא שתל הוא שמתנהל ניתוח כמעט ללא כאבים, עם החלמה קלה במרבית המקרים והסימנים שנותרים לאחריו הם עדינים ונאים מאד ובחלק מהמקרים כמעט נעלמים כליל.

לסיכום, ניתוח הרמת חזה ללא שתל הוא ניתוח מוצלח שלי שהתוצאה שלו נשמרת לאורך השנים ועל אף שהתוצאה ממשיכה להשתנות עם הגיל, השדיים עדין נשמרים יפים לאורך השנים גם אם הם שוקעים מעט.

 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג