הגדלת חזה שתל אנטומי

שתלים אנטומיים, הנם שתלים המחקים את צורתו הטבעית של השד. צורתם דומה לצורת טיפה והם בעלי קוטב עליון פחוס וקוטב תחתון מלא ועגול. על מנת לשמור על צורתם הן במצב מאוזן (בשכיבה) והן במצב מאונך (בעמידה), הם עשויים מסיליקון ג'ל מוקשה וצמיג יותר, הקרוי ג'ל קוהסיבי.

שתלים אלו הנם התקנים הקרויים בשפה המקצועית התקנים בעלי צורה יציבה (Form Stable Devices). מטרתם לעצב את השד ולהקנות לו את מראהו הטבעי.

הרמת חזה עם שתל אנטומי

לתמונות נוספות של הגדלת חזה שתל אנטומי לחצו כאן

השימוש העיקרי של השתל האנטומי, הוא במצבים הבאים:

 • נשים רזות מאד כמעט ללא רקמת שד
 • נשים עם צניחה בדרגה קלה/בינונית להן ניתן להציע הרמת חזה ללא צלקות על ידי שימוש בשתל אנטומי עם הרמה פנימית
 • נשים עם חזה צינורי
 • תיקון אסימטריה בחזה חזה אסימטרי
 • נשים המעוניינות במראה טבעי ואינן מעוניינות בשתלים עגולים

בכל אחד מהמצבים הללו ישנם יתרונות רבים לשימוש בשתלים אנטומיים על פני שימוש בשתלים עגולים.

שימוש בשתלים אנטומיים דורש סדרת מדידות מדויקת של ממדי בית החזה והשד מכיוונים שונים ודורש תכנון קפדני של הניתוח, על מנת שניתן יהיה להשיג שד בעל מראה אטרקטיבי ומיקום מדויק של קו החתך בדיוק בתוך קפל השד.

השתלים נבחרים על פי מדידות אלו ובהתאם לרצון המטופלת להשיג את התוצאה הרצויה לה תוך הבנת מגבלות ממדי גופה וההשלכות על תוצאת הניתוח במידה וחורגים מממדים אלו.

יתרונם של השתלים האנטומיים הוא בכך שניתן להשיג חזה מלא בולט ושופע בקוטב התחתון, בדיוק באותה מידה כמו שתלים עגולים ואף יותר, אך מבלי לקבל מילוי מוגזם ולא טבעי של קוטב השד העליון. כל זאת, תוך שימוש בשתלי סיליקון קטנים יותר בנפחם המותאמים בדיוק באופן אישי לממדי החזה והשדיים של כל מטופלת ומטופלת.

קיימים מספר יצרנים המייצרים שתלים אנטומיים:

השתלים האנטומיים בהם אני משתמש הנם שתלים של חברת אלרגן ושתלי פוליאוריתן אנטומיים של חברת סילימד.

קיימים שני סוגים עיקריים של שתלים אנטומיים:

 1. דגם 410 – השתל האנטומי הקלאסי
 2. דגם 510 – המכיל שני סוגי ג'ל: רך בהיקף וצמיג במרכז Dual Gel.

השתלים נבדלים זה מזה על פי צורתם ומחולקים למספר "משפחות" של שתלים. למשל, מידת הגובה של השתל מתחלקת ל-3 קטגוריות: נמוך, ממוצע וגבוה.

כמו כן קיימות 4 קטגוריות על פי מידת ההתבלטות של הקוטב התחתון: התבלטות נמוכה (L), התבלטות בינונית (M), התבלטות מלאה (F), והתבלטות יתר (X). מגוון עצום זה של שתלים, במידות ובצורות שונות, מאפשר למנתח המשתמש בשתלים אנטומיים אלו, לבחור בצורה מדויקת את השתל כך שיתאים קרוב ככל שניתן לממדיה של כל מטופלת ולשאיפותיה לגבי צורת השד העתידית.

שתלים אלו מותאמים באופן אישי לכל מטופלת על פי עקרון התאמה של "כמו כפפה ליד", לכן הניתוח דורש דיוק רב יותר בשלב החשיבה והתכנון, ולדיוק מרבי בעת ביצוע הניתוח.

כיום, קיימת תוכנת מחשב העוזרת למנתח לבחור את השתל האידיאלי המתאים לממדיה של המטופלת וניתן לדמות לה בעזרת משתלים חיצוניים אותם מניחים על גבי השד בתוך החזיה את צורת השד העתידית שתתקבל תוך שימוש בשתל בו היא בחרה ביחד עם הרופא המנתח. תוכנה זו פותחה על ידי ד"ר קונסטנטין סטן מרומניה בסיוע ובמימון חברת השתלים ALLERGAN.

שיטת מדידה זו קרויה Biodynamic Breast Anlysis ונמצאת לאחרונה בשימוש שוטף במרפאתי.

כמו בכל ניתוח, גם כאן ייתכנו סיבוכים בדומה לכל ניתוח הגדלה עם שתלי סיליקון.

ההבדל היחידי הוא בכך ששתלים אלו, במידה ואינם נמצאים בכיס הדוק המתאים בדיוק לגודלם וצורתם, יכולים להסתובב במקומם.

למעשה, כל שתל יכול להסתובב, אבל שתל עגול – במידה ויסתובב, לא נבחין בכך מאחר והוא עגול. שתל אנטומי, במידה ויסתובב, יכול לגרום לצורה לא טבעית ומוזרה של השד. התופעה נדירה מאוד ושיעור הסתובבות השתל עומד על כ – %1 – 2%.

במקרים מסוימים, ניתן לסובב את השתל למקומו על ידי מניפולציה חיצונית, אבל במקרים בהם לא ניתן להשיג זאת – יש צורך בניתוח מתקן.

 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 0072
צרו קשר
לחצו לחיוג