המדריך המצולם – ניתוח הקטנת חזה

נכתב על ידי noamhai ב . פורסם ב- כתבות בטלוויזיה של ד"ר נועם חי

ד"ר נועם חי הוא מנתח פלסטי בכיר, מביא לידיעת צופות מגזין  FAMILY GUIDE את כל המידע החשוב על ניתוח הקטנת חזה.

למה לעשות הקטנת חזה? מה הניתוח פותר? כיצד החזה ייראה לאחר מכן וכמה זמן ייקח להחלים? נועם חי עונה על כל השאלות!

חזה גדול וכבד אצל נשים מהווה לא רק בעיה אסתטית אלא משלב לעתים קרובות בעיה תפקודית קשה. השדיים הגדולים והכבדים מהווים מעין משקולות התלויות בקדמת החזה, גורמים להפרעות ביציבה, פוגעים ביכולת לבצע פעילות גופנית וקשורים פעמים רבות לבעיית השמנת יתר הנפוצה כל כך בישראל. במקרים קשים ההשפעה על עמוד השדרה יכולה להגיע למצבים קשים עד כדי עקמת.

חזה גדול וכבד מפריע לאיכות החיים של נשים רבות ובנוסף לכאבי הגב והכתפיים הוא הופך למטרד רציני בעיקר בעונות הקיץ. פריחה, פטרת, גרד, ריח גוף לא נעים, הם כולם תופעות לוואי הנגרמות עקב הצטברות של חיידקים ופטריות בקפלי השדיים. בנוסף נשים עם חזה גדול נראות שמנות ורחבות הרבה יותר מכפי שהן במציאות וכל מי שעוברות ניתוח להקטנת החזה מקבלת הרבה מחמאות על כך שהיא ירדה במשקל ונראית חטובה הרבה יותר. אף אחד לא באמת יודע שהסיבה לשינוי הדרמטי נעוצה בעצם בניתוח הקטנת חזה.

סימולציה ממוחשבת

כל ניתוח הוא מקום לחששות רבים כאשר החשש הגדול ביותר הוא הצלקות והכאבים ולכן הבשורה הטובה ביותר היא שמדובר בניתוח בכלל לא כואב יחסית ובהשוואה להגדלת חזה. הצלקות מתרפאות לרוב בצורה מצוינת והסימנים הופכים לעדינים ברוב המקרים. הסימנים הנותרים הם בצורת סוכרייה על מקל או בצורת עוגן. נשים רבות שעברו את הניתוח מספרות שהניתוח עד כדי כך לא כאב שהן בקושי היו צריכות לקחת אקמול או אופטלגין.

בשונה מהגדלת חזה בה ניתן לבצע סימולציה בעזרת מדידת שתלים בחזיית מדידה, לא ניתן לבצע סימולציה מוצלחת לגבי הקטנת חזה ולא ניתן להמחיש את גודלו הצפוי לאחר הניתוח לכן, עלייך לסמוך על הרופא שלך שיבצע את הניתוח על סמך הידע והניסיון הרבים שרכש עם השנים. ישנה אומנם בשורה טכנולוגית חדשה בתחום המציאות המדומה אשר בשילוב עם צילום תלת מימדי בתוכנת מחשב ניתן יהיה בעתיד להדמות את הניתוח.

הציפיות מהניתוח

לגבי ציפיות מניתוח הקטנת חזה, הציפייה הריאלית מהניתוח הוא שלאחר הניתוח החזה שלך יהיה הרבה יותר קטן והרבה יותר עומד בהשוואה למצב שהוא היה בו לפני הניתוח. כדי שתהני מתוצאת ניתוח נאה וארוכת טווח כדאי לשאוף למידה  C מלא על גבול ה D. לנשים הסובלות מחזה גדול וכבד יש נטייה לעבור לקיצוניות ההפוכה והן מבקשות חזה קטן מידי ביחס למידות גופן. ניתוח הקטנת חזה מבוצע בהרדמה מלאה, הוא אורך כשעתיים בממוצע ואינו דורש אשפוז לילה.

הקטנת חזה – תמונות

                                 לפני אחרי ניתוח הקטנת חזה  – הכנסי לגלריה

הכנה לניתוח הקטנת חזה

כהכנה לניתוח הקטנת חזה אשרטט על גבי החזה קווי מתאר רבים על פיהם אתכנן ואבצע את הניתוח. במהלך הניתוח מסירים רקמות עודפות של שד, שומן ועור ומעצבים את השד החדש בצורתו בחדשה והיפה כדגם מוקטן וזקוף יותר מכפי שהיה. את הפטמות והעטרות משאירים מחוברות לרקמה הנושאת אותן אל מקומן החדש. רקמה זו מספקת לפטמות את אספקת הדם והעצבוב. את היקף העטרה מקטינים וממקמים את הפטמות במנח אנטומי גבוה ונאה על פי מבנה גופך באופן אסתטי וסימטרי עד כמה שניתן.

בסיום הניתוח יישארו בגופך קווי התפר הבאים:

  • מסביב לעטרה – תמיד
  • קו אנכי מהעטרה כלפי מטה – תמיד
  • לאורך כפל השד במרבית המקרים

אם דרגת הצניחה היא עד  3 או 4 סנטימטרים אפשר לסיים בתפר אנכי. מעבר לכך יש צורך ב T הפוך כלומר, קו תפר לאורך קו הכפל. בסוף הניתוח נשאיר 2 צינוריות ניקוז, עדינות ודקות שתפקידן לנקז את עודפי הנוזלים והדם מהאזור של הניתוח. את הצינוריות מסירים לאחר 3 ימים. כל התפרים הם תפרים פנימיים נמסים הנספגים בעצמם בגוף ואין צורך להסירם. על גבי התפרים נדביק מדבקות מיוחדות, אותן נסיר לאחר שבוע וחצי. בהמשך נמרח משחה אנטיביוטית ולאחר מכן ג'ל סיליקון על מנת שהסימנים יהיו נעימים ונאים עד כמה שניתן.

ניתוח הקטנת חזה לנשים שהשמינו

שדיים גדולים = בעיית השמנה: שדיים גדולים וכבדים נלווים פעמים רבות לבעיית השמנת יתר. ניתוח הקטנת חזה בנשים אלו תשפר מאוד את היציבה ואת היכולת לבצע פעילות גופנית שתוכל בהמשך לסייע לרדת במשקל. כמובן תשפר מאוד את המראה האסתטי ותגרום לך להרגיש פחות מלאה. חשוב שתביני שבהמשך אם תרדי במשקל ייתכן והחזה שלך יקטן עוד יותר ולכן לא מומלץ להקטינו מאוד. חשוב לזכור כי ייתכן שאחרי ניתוח הקטנת חזה תמשיכי לרדת במשקל וגם אם תשמרי על משקל גוף יציב החזה עלול בהדרגה להמשיך ולהתרוקן בעצמו כך שאת עלולה למצוא את עצמך עם חזה קטן מידי שאינו מתאים למידות גופך. כמובן שגם את זה אפשר לתקן. ישנן נשים שעברו הקטנת חזה ולאחר עשור או יותר מעוניינות להוסיף נפח על ידי שתל קטן.

התאמת החזייה למבנה הגוף

התאמת החזייה למבנה הגוף חשובה מאוד בשמירה על התוצאה של הניתוח לטווח ארוך. ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח שנשים עושות בעיקר בשביל עצמן, למען איכות חייהן לעתים על אף התנגדויות של הסובבים אותן. לנשים רבות תהליך קבלת ההחלטות לעבור את הניתוח לוקח שנים רבות, לעתים אף עשור ויותר ותמיד בסיום ההחלמה מהניתוח הן מאושרות מהתוצאה, הן אומרות "איזה טיפשה הייתי שלא עברתי את הניתוח לפני 10 שנים", עד כדי כך הן עוברות שינוי עצום באיכות חייהן. ביכולת למצוא חזיות ובגדי ים בקלות, ללבוש בגדים צמודים ומחמיאים ופחות להתעסק סביב הנושא של החזה הגדול.

צרו קשר
לחצו לחיוג