חושבת לבצע הגדלת חזה טבעית? הנה מספר דברים שכדאי לדעת

נכתב על ידי noamhai ב . פורסם ב- הגדלת חזה

אין כמעט אישה כיום שלא מתעסקת במראה האסתטי של השדיים שלה, זהו אחד המרכיבים החשובים ביותר בתחושת הנשיות והביטחון העצמי במיוחד כיום בעידן המודרני בו המראה החיצוני חשוב יותר מאי פעם, אך למעשה אפשר להגיד שזה היה כך מאז ומעולם.

נשים רבות היו רוצות להגדיל את החזה שלהן אך רבות מהן מפחדות מניתוח, כל אחת וסיבותיה. את כל הנשים הפונות אל מרפאתי ומבקשות לבצע הגדלת חזה אני מראיין ושואל אותן מה מפריע להן במבנה ובמראה החזה שלהן ואיך הן היו רוצות לעצב אותו.  אתן יודעות מהי התשובה הנפוצה והשכיחה ביותר? "…..אני רוצה שהחזה שלי יהיה הכי טבעי שאפשר…" בעצם הן אומרות לי, אני רוצה הגדלת חזה טבעית.

מטרת המאמר היא להבין מהי הגדלת חזה טבעית

כמובן שהמצב הכי טבעי הוא שהחזה יגדל ויתפתח בעצמו ויהפוך בתהליך ההתבגרות לחזה גדול, בולט, נשי, שופע ומעוצב. ובכן, מי שיש לה חזה כזה בוודאי שלא צריכה לעבור ניתוח. כך אתם חושבים בוודאי, נכון…?  ובכן, כך גם אני חשבתי, אך מסתבר שלא תמיד זהו המצב. זה היה נכון במיוחד פעם, בעבר…. אך כיום, בעידן שתלי הסיליקון אני מוצא את עצמי יותר ויותר מול נשים שיש להן חזה שהיה נחשב בעבר גדול ושופע יחסית, אך הן אינן מרוצות ממנו, והן מעוניינות לעבור ניתוח להגדלת החזה.

בעבר לא הייתי מנתח נשים אלו והייתי שולח אותן הביתה מתוסכלות ולפעמים ממש בוכות כשהייתי מנסה לשכנע אותן שיש להן חזה מספיק גדול, יפה, שופע ונשי. הייתי צריך להשקיע הרבה יותר זמן ומאמץ בשביל לשכנע אותן לא לעבור ניתוח מאשר בשביל להציע להן ניתוח ואז הן היו פשוט הולכות לעבור את הניתוח אצל מנתח אחר ובחלק מהמקרים היו חוזרות אלי מתוסכלות כשהניתוח לא הצליח. עם השנים והניסיון שצברתי, ראיתי שדווקא אלו שכביכול לא צריכות את הניתוח, הן המועמדות הכי טובות לניתוח הגדלת חזה, והתוצאות של הניתוחים אצלן הן היפות והטבעיות ביותר, ועל פי רוב, כשהייתי מנתח בחורה כזו, פתאום כל החברות שלה היו באות אלי ורוצות גם הן לעבור אצלי את הניתוח.

אז מה בעצם למדנו? 

הגדלת חזה טבעית היא תוצאה יפה וטבעית של החזה ומה שמאפיין אותה הוא ככל שיש יותר רקמה טבעית המכסה את השתל וככל שהשתל קטן יותר ביחס לשד, כך מתקבלת תוצאה יפה וטבעית יותר.

מה ההפך מהגדלת חזה טבעית?

תוצאה של חזה סיליקוני, מראה מנותח, מנופח ומוגזם, שנראה נפוח, "בלוני", גבוה ומורם מדי, "כמו מרפסות", כלומר ככל שיש שתל עגול גדול ובולט יותר, וככל שיש פחות רקמת שד טבעית.

מה לגבי שיטות אחרות להגדלת חזה, שאינן ניתוחיות, האם הן מוצלחות ויעילות? 

קיימות שיטות נוספות שאינן ניתוחיות, אשר יכולות להגדיל את החזה במידה מסוימת, ללא ניתוח.

ניתוח הגדלת חזה תמונות לפני ואחרי (19)

שיטות לא ניתוחיות להגדלת חזה טבעית:

  • הדרך הכי נפוצה היא נטילת גלולות למניעת היריון. הגלולות מכילות שילוב הורמונלי של אסטרוגן ופרוגסטרון ונשים רבות חוות הגדלה טבעית של החזה בעקבות נטילת גלולות. אך השינוי הרבה פעמים קל ומינימלי מדי, ולעתים מופיע רק כעבור מספר חודשים או שנים, כאשר נשים המעוניינות בהגדלה טבעית של החזה רוצות את זה כאן ועכשיו.
  • בחורות רבות מגיעות אלי לייעוץ כשהן מלוות באמהותיהן, אשר מספרות כי כשהן היו בגילן גם להן היה חזה קטן, ובהמשך השנים בעקבות הריונות ולידות החזה הלך וגדל משמעותית לעתים למימדים מרשימים מאד. כך שבעצם לפעמים אם אותה בחורה תחכה ולא תעבור ניתוח אז עם השנים וההשפעות ההורמונליות של הריונות ולידות החזה שלהן יגדל באופן טבעי. אך כמובן שזה לא מספק אותן וברוב המקרים הן אומרות: "אוף, אמא אל תתערבי, מה את מבינה בזה….(-:
  • קיימים תכשירים טבעיים שביכולתם להשפיע במידת מה על נפח החזה ואפשר לנסות באמצעותם להגדיל את החזה באופן טבעי. רובם ככולם מתבססים על תכשירים בעלי השפעה הורמונלית, גם אם היא ממקור צמחי או טבעי, כגון מוצרי סויה למיניהם, זרעי שומר, תמציות Dong Quai ("אנג'ליקה סינית") וזרעי חילבה ("גרגרנית יוונית") Fenugreek, כדוגמה לתכשירים שונים המוצעים כתכשירים טבעיים להגדלת החזה.
  • טרנד חדש בהוליווד שעשה לאחרונה "עלייה" לארץ הוא פרוצדורה של הזרקת מי מלח פיזיולוגיים ("סליין") על מנת לבצע הגדלה טבעית של החזה ל-24 שעות. מדובר בהליך רפואי ופולשני בו מחדירים נוזלים אל החלל שבין רקמת השד לבין שריר החזה, מעין "אינפוזיה" של נוזלים לשדיים שגורמים להגדלת נפחם לפרק זמן קצר. אפשר לבצע הליך כזה לפני אירוע, אך לדעתי מדובר יותר בגימיק שיווקי שנועד לא מעט למטרות יח"צ מאשר בהליך רפואי בעל ערך אמיתי עבור המטופל ועל כן כמנתח פלסטי אינני ממליץ עליו.
  • קיימת חזיית ואקום שמגדילה באופן זמני את נפח החזה. החזיה נקראת BRAVA, ועל מנת להשיג בעזרתה שיפור משמעותי יש להרכיב אותה כ-10 שעות ביממה למשך 6 שבועות. התוצאה המושגת יכולה להישמר למשך שבועות בודדים, אך בהדרגה החזה חוזר למימדיו הטבעיים. בעבר השתמשו בה כאמצעי להגדלה זמנית וטבעית של החזה, וכיום היא משמשת כאביזר רפואי שנועד לאפשר לנו המנתחים ליצור תנאים אידיאליים לבצע הגדלה טבעית של החזה באמצעות השתלת שומן, הן לצרכים קוסמטיים אסתטיים והן לצרכים רפואיים של שחזורי שד.

שיטות ניתוחיות להגדלת חזה טבעית:

הגדלת חזה טבעית באמצעות השתלת שומן לחזה: בשיטה זו המנתח שואב את השומן בצורה עדינה ולמעשה "קוצר" את השומן ומכין אותו להשתלה בשדיים. השאיבה נעשית בעדינות על ידי קנולה מיוחדת בשילוב עם ואקום לא חזק על מנת לשמר את שלמות תאי השומן ככל שניתן. את השומן ניתן להכין במספר דרכים, בחלק מהמקרים אפשר לבצע צנטריפוגציה על פי שיטת קולמן, אפשר לתת לשומן לשקוע ולהתחלק באופן טבעי לשכבות כשהוא עומד במזרקים ואפשר להשתמש בעזרים שונים על מנת להפריד בין השומן לבין נוזלי הדם ושיירי הקולאגן.

צנטריפוגה לשאיבת שומן

אחת השיטות המהירות והיעילות היא להשתמש בשקית של "Pure-Graft ®" אשר מסייעת למנתח להפריד את תאי השומן הטובים שנועדו להשתלה מתוך הנוזלים המיותרים ושיירי הקולאגן ומאפשרת לו להשתיל שומן נקי ואיכותי שסיכויי שרידותו גבוהים יחסית. השתלת השומן מתבצעת בעזרת קנולה דקה ועדינה בתהליך בו מוזרקות בכל פעם טיפות טיפות לבין שכבות השומן השונות של השד, בין השד לעור, בין השד לשריר ואל תוך השריר עצמו. 

החסרונות בשיטה השתלת שומן בחזה: חסרונה העיקרי של השיטה הוא היותה ארוכה ומסורבלת, המאריכה באופן משמעותי את זמן הניתוח הפלסטי ועל כן מייקרת אותו בהשוואה לניתוח הפשוט עם שתלי הסיליקון, בנוסף, אחוזי הקליטה של השומן נעים בין 50 ל- 70%, הדבר החשוב ביותר הוא –  שקשה מאד להשיג בעזרת שומן את העגלגלות והבולטות של מרכז השד כפי שניתן להשיג באמצעות שתלים.

בכנס IMCAS בו השתתפתי לאחרונה בפריס נערך דיון מעמיק של מומחים וחוקרים מובילים בתחום שמסקנתו הייתה שהשתלת שומן לחזה יעילה לצורך ריפוד השכבות החיצוניות אך מאד לא יעילה לצורך הגדלת המרכז הגרעיני של השד ("Breast Core"). על כן השיטה המתקדמת ביותר כיום משלבת את הטוב שבשני העולמות ונקראת הגדלת חזה היברידית – Hybrid Breast Augmentation.

כפי שהסברתי בתחילת המאמר, המפתח להגדלת חזה טבעית הוא שהשתל יהווה מרכיב קטן יחסית מגודלו הסופי של השד ואידיאלי שהוא יהווה את התוכן המרכזי של השד, זה שמקנה לו בולטות ועגלגלות, כאשר את העיצוב והפיסול הסופיים של השד נוכל לבצע בעזרת השתלת שומן עצמי. כך למשל אם מישהי מעוניינת בהגדלת נפח השד ובמדידות בחרה בשתל שגודלו 350 סמ"ק, ניתן יהיה להציע לה הגדלת חזה היברידית במהלכה יבוצעו בו זמנית גם השתלה של שתל סיליקון קטן יותר למרכז השד, למשל 250 סמ"ק, כאשר את שאר הנפח שאנו מעוניינים להוסיף לשד, נשיג באמצעות השתלת שומן למשל בנפח של 100 סמ"ק כאשר לכל רביע של השד נחדיר בהשתלה נפח של כ-25 סמ"ק.

בכך אפשר לרפד טוב יותר את השדיים, להשיג מראה ומגע טבעיים הרבה יותר, לתקן אסימטריות קטנות בין השדיים, ליצור מחשוף יפה וטבעי יותר וכיוב'. השימוש בשתל קטן יותר מאפשר לעתים להניח את השתל מעל השריר, מה שמאפשר החלמה קלה יותר וכואבת פחות. שתל קטן יותר, מקטין באופן משמעותי את הסיבוכים האפשריים הקשורים בשתלים שכן, חלק לא מבוטל מהבעיות ארוכות הטווח של שתלי הסיליקון נובע מגודל השתלים ובעיקר מכובדם.

צרו קשר
לחצו לחיוג